Analiza po 28. kolejkach

Do zakończenia rozgrywek pozostały już tylko dwie kolejki. Dwie kolejki, które wyjaśnią i pokażą najważniejsze rozstrzygnięcia obecnego sezonu, czyli która z drużyn uzyska awans do IV ligi, zostanie bezpośrednio zdegradowana do A klasy czy będzie musiała stoczyć walkę w barażach o utrzymanie.


Sokół czy Słowianin?
Tylko swojego rodzaju prawdziwy cud mógłby spowodować, iż z upragnionego awansu cieszyłaby się drużyna z Grębowa. Gracze Sokoła Nisko na dwa mecze przed końcem sezonu mają aż cztery punkty przewagi nad swoim bezpośrednim rywalem, co powoduje iż wystarczy im wygrać jedno z dwóch ostatnich spotkań (z Wisanem Skopanie lub LZS Zdziary) by nie oglądając się na rywala dokonać powrotu do IV ligi.
Awans - Sokół Nisko (92,6%)
Awans - Słowianin Grębów (7,4%)

Do ostatniej kolejki w IV lidze będą ważyć się losy OKS Mokrzyszów. Spadek OKS z IV ligi oznaczałby, iż z klasy okręgowej bezpośrednio zostałaby zdegradowana jedna drużyna więcej. Sytuacja OKSu do najlepszych nie należy, bowiem widmo spadku zagląda do trzecioligowego Czarni Jasło.

--- Wariant bez spadku OKS Mokrzyszów ---

W wariancie bez spadku OKS Mokrzyszów już wiele możliwości nie pozostało, na pewno w barażach o utrzymanie zagrałby San Kłyżów, w walce o drugie miejsce "premiowane" barażem (a nie bezpośrednim spadkiem) pozostają KP Zarzecze oraz Strzelec Dąbrowica. Szansę Strzelca są już tylko iluzoryczne, dwa zwycięstwa (z Sanem Kłyżów oraz KP Zarzecze) oraz porażka KP Zarzecze z Słowianinem Grębów to jedyna sytuacja, w której górą w końcowej tabeli byliby zawodnicy Strzelca.

San Kłyżów (baraże o utrzymanie - 100%)
KP Zarzecze (baraże o utrzymanie - 96,3%, spadek - 3,7%)
Strzelec Dąbrowica (baraże o utrzymanie - 3,7%, spadek - 96,3%)

--- Wariant ze spadkiem OKS Mokrzyszów --

W wariancie ze spadkiem OKS Mokrzyszów pewnym jest, że naszą ligę opuściłby Strzelec Dąbrowica. W walce o miejsce w barażu skupiliby się KP Zarzecze i San Kłyżów, którzy nie mają już szans na zajęcie wyższej niż czternastej lokaty. Trzynaste miejsce, czyli miejsce zajmowane przez drugiego z barażowiczów zajmie któraś z drużyn: San Wrzawy, Sparta Jeżowe, KS Podwolina, Tłoki Gorzyce, Sokół Kamień.

San Kłyżów (baraże o utrzymanie - 82,7%, spadek - 17,3%)
KP Zarzecze (baraże o utrzymanie - 17,3%, spadek - 82,7%)
Strzelec Dąbrowica (spadek - 100%)
odswież

Komentarze

/ajax/L2tvbWVudGFyemUvbGlzdGEvdHlwZS1OL2lkLTk1MA
14 czerwca 2013 17:28 #3 ~obeznany (gość)
Unia bedzie grac podobno jako 17 nikt przez nia nie spada. przynajmniej tak mowiono nieoficjalnie.
14 czerwca 2013 14:21 #2 ~poprawcie mnie (gość)
Poprawcie mnie jesli sie myle. Zgodnie z zasadami podokregu...Do Klasy „A” spada automatycznie 1 drużyna zajmująca 16 miejsce w klasie okręgowej oraz tyle drużyn ile spadnie z IV ligi przypisanych terytorialnie do Podokręgu Stalowa Wola ( MKS Stal Nowa Dęba , LZS Turbia , OKS Mokrzyszów ) wiec nie rozumiem waszej tabeli bo...z tego co wnioskuje admin turbia wycofala sie z rozgrywek, wiec nie jest liczona jako spadkowicz(zgodnie z zasadami leci 2 klasy rozgrywkowe nizej) ale czy nie zapomniales o Uni Nowa Sarzyna ktora ma ten sam problem i bedzie grac w klasie 0 a wiec tak jakby spada jedna druzyna z 4 ligi i dwa ostanie zespoly leca do a klasy a dwa graja braz...chyba ze sie myle to mnie popraw
14 czerwca 2013 13:55 #1 ~obeznany (gość)
Strzelec realnie to ma nawet mniej szans bo mecz przeniesli na wczesniej i tym samym pozbawili sie matematycznych szans. Nawet jak wygraja to obstawiam w ciemno ze wtedy wygra Zarzecze z Grebowem ktory gra slabo, o nic a na dodatek jego trener gral kiedys w Stali z trenerem KP. Jakby mieli 3 pkt wiecej niz maja to jakas szansa bylaby.

Dodaj komentarz

Zostań sponsorem

Masz firmę i potrzebujesz skutecznej reklamy?
A może jesteś osobą prywatną i chcesz wpłynąć na rozwój naszego klubu?

dowiedz się więcej