Bez punktów w Kłyżowie

Bez punktów wracają nasi zawodnicy z Kłyżowa. Po bardzo zawziętym widowisku miejscowi pokonali Wisan Skopanie 3:2.

Początek meczu należał do gospodarzy, już w 9 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do siatki bramki strzeżonej przez Mateusza Kuszaja skierował jeden z graczy Sanu. Wisan nie pozwolił gospodarzom na dalszą dominację na boisku, sam przejął inicjatywę i próbował stworzyć zagrożenie pod bramką przeciwnika. Po jednej z akcji w polu karnym faulowany był Konrad Pluta, pretensję do arbitra, który nie podyktował jedenastki były jak najbardziej na miejscu. W 30 minucie wychodzącego na czystą pozycję zawodnika ekipy z Kłyżowa zatrzymał Kacper Smykla, za ten czyn nasz zawodnik został ukarany czerwoną kartką i pozostałą część meczu musieliśmy radzić sobie w dziesiątkę. Do przerwy bramek już nie zobaczyliśmy. Dwie minuty po rozpoczęciu drugiej odsłony tych zawodów San podwyższył swoje prowadzenie na 2-0, autorem bramki został Maciej Siek, który futbolówkę do bramki wpakował bezpośrednio z rzutu wolnego z miejsca oddalonego o około 30m od bramki. Wisan mimo gry w osłabieniu i dwubramkowej przewadze gospodarzy nie mając nic do stracenia ruszył do śmielszych ataków, czego dowodem było trafienie Marcina Lisa z 52 minuty. W 60 minucie Wisan doprowadził do wyrównania, na listę strzelców po świetnym uderzeniu w samo okienko bramki wpisał się Konrad Pluta. San nie dał sobie wbić kolejnej bramki, znakomity powrót gości z wyniku 2:0 do 2:2 w 80 minucie przestał mieć znaczenie, bowiem z bliskiej odległości Kuszaja pokonał Dawid Mroczek, ustalając tym samym wynik spotkania na 3:2. Dla Sanu były to kolejne ważne trzy punkty w kontekście walki o utrzymanie. Z kolei dla nas była to trzecia porażka na cztery spotkania rozegrane na wyjazdach na wiosnę i choć utrzymanie naszej ekipy wydaje się już niemal pewne, to forma wyjazdowa pozostawia wiele do życzenia.

czerwona kartka 30' Kacper Smykla

WISAN: Mateusz Kuszaj - Jacek Drożdzal, Tomasz Polek, Kamil Kędziora - Kacper Smykla czerwona kartka, Marcin Hynowski, Krzysztof Lis żółta kartka zmiana (88' Marcin Szlęzak), Dawid Rzeźwicki zmiana (65' Krzysztof Kubiak), Mateusz Jarosz zmiana (80' Witold Uzar) - Konrad Pluta gol, Marcin Lis gol

Sędziował: Damian Wrona