Bez punktów w Mokrzyszowie

Jedne z najgorszych, jeśli nie najgorsze w całej rundzie wiosennej zawody w niedzielne popołudnie na tarnobrzeskim Mokrzyszowie rozegrali zawodnicy Wisanu. Miejscowy OKS wygrał po golu z 2 min. z Wisanem 1:0.

Nie tak miała się potoczyć niedzielna rywalizacja, w której OKS Mokrzyszów podejmował Wisan Skopanie. Gracze ze Skopania rozegrali słabe spotkanie, goście nie zaprezentowali choćby w połowie poziomu, którego pokazali w tamtym tygodniu w starciu ze Słowianinem Grębów.

Spotkanie rozpoczęło się od szybkiego uderzenia gospodarzy, strata w środku boiska i szybka kontra lewą stroną boiska zakończyła się dograniem w pole karne i golem zdobytym przez Michała Kułagę po uderzeniu głową. Wisan nie mógł poukładać sobie gry, liczba niedokładnych zagrań była za duża by myśleć o ciekawym rozegraniu akcji, która pozwoliłaby zagrozić przeciwnikowi. Mokrzyszów grał swoje, jego sprzymierzeńcem był przed wszystkim upływający czas zbliżający ten zespół z każdą kolejną sekundą do osiągnięcia pozytywnego rezultatu. Najlepszą sytuację goście w pierwszej połowie do wyrównania mieli w 32 minucie, gdy po kombinacyjnej akcji i podaniu Marcina Szlęzaka uderzał Marcin Stępień. Do przerwy 1:0.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ większej zmianie. W grze Wisanu wydawać się mogło, że było więcej operowania piłką, dokładniejszych zagrań, ale przez dłuższy fragment za dużo było prób szybkiego rozprowadzenia akcji poprzez prostopadłe piłki. Najgoręcej pod polem karnym rywala było po jednym z rzutów rożnych, gdy dwukrotnie z bliskiej odległości piłkę dobijał Marcin Serafin, za pierwszym razem obrońca OKS skutecznie zablokował naszego zawodnika, a przy drugim uderzeniu futbolówka przeleciała obok prawego słupka. W ostatnich minutach to zawodnicy miejscowej drużyny byli zdecydowanie bliżej strzelenia gola, kilka razy właściwie w stuprocentowych sytuacjach fatalnie pudłowali.

Po słabym widowisku w wykonaniu obu drużyn, to gracze z Mokrzyszowa cieszą się ze zwycięstwa i trzech punktów. Piłkarze ze Skopania na wyciągniecie wniosków mają czas do czwartku, gdy do Skopania przyjedzie San Wrzawy.

OKS Mokrzyszów - WISAN Skopanie 1:0 (1:0)

gol 1:0 2' Michał Kułaga

WISAN: Tomasz Kryszpin - Kacper Kłosowski, Marcin Domagała, Marcin Serafin, Mateusz Jarosz - Dawid Kubisztal, Bartłomiej Furdyna zmiana (82' Daniel Sobierajski), Łukasz Nieckula, Marcin Stępień zmiana (74' Mirosław Dryka) - Krzysztof Kubiak, Marcin Szlęzak

Sędziował: Mariusz Złotek

fotoreportaż oraz video (nadwisla24.pl) »