Bitwa przegrana, ale wojna wciąż trwa

W dniu dzisiejszym w meczu 10. kolejki nasza drużyna przegrała 1:3 (0:2) ze Strzelcem Dąbrowica. Na ten mecz przybyło wielu fanów obu jedenastek, w końcu były to derby gminy Baranów Sandomierski.

Mecz rozpoczął się o 15:00. Co ciekawe w podstawowym składzie naszej drużyny nie znalazło się miejsce dla Mateusza Jarosza oraz Pawła Durdy.
Ekipa z Dąbrowicy od razu ruszyła do ataku, co poskutkowało szybkim zdobyciem gola, strzał zza linii pola karnego w lewy dolny róg bramki Marcina Kryszpina i już mamy 0:1. I po raz kolejny zaczyna się....znów tracimy szybko bramkę i trzeba gonić wynik. Obrońcy Wisanu mieli spore problemy z powstrzymaniem naporu Strzelca, który to podwyższa na 0:2 w 26. minucie tego spotkania za sprawą Jana Polka. Do przerwy 2:0. Zmiany, których dokonał kierownik drużyny pobudziły trochę grę naszego zespołu w drugiej odsłonie tego pojedynku. Nieoczekiwanie w 54. minucie na listę strzelców wpisuję się Marcin Stępień, który popisał się fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego. Po tym golu mieliśmy nadzieję, na chociażby jeden punkt z tej konfrontacji, ale nic z tych rzeczy, na 10 minut przed końcem spotkania Strzelec zdobywa trzecią bramkę w tym spotkaniu. Mimo starań w dalszych minutach obu ekip bramki już nie padały.
Spotkanie przegrane, co gorsze zagraliśmy bez charakteru, nie było widać w grze naszego zespołu tego co było w poprzednich meczach... akcje skrzydłami, częsta wymiana piłki i przede wszystkim strzały, jedynie czym byliśmy w stanie zagrozić Strzelcowi to stałe fragmenty gry, to właśnie po jednym z nich padła jedyna, honorowa bramka dla gospodarzy. Widowisko, na jakie przyszło nam patrzyć w tym dniu w Skopaniu na pewno nie należy z tych serii niezapomnianych. Trzeba się szybko obudzić po tym meczu i grać dalej, do końca rundy przecież do zdobycia jeszcze 9 punktów.

WISAN Skopanie - Strzelec Dąbrowica 1:3 (0:2)

gol 0:1 2' Jan Polek
gol 0:2 26' Jan Polek
gol 1:2 54' Marcin Stępień
gol 1:3 80' Grzegorz Ortyl

WISAN: M. Kryszpin - K. Kubiak, M. Mitka, J. Drożdżal - D. Rup, S. Partyka, P. Bąba, Ł. Trzeciak, K. Lis - M. Stępień, W. Ciołek

W drugiej połowie wystąpili także: P. Durda, M. Jarosz, M. Sudół oraz Ł. Trzaska.

Wyniki 10. kolejki: (4 października, 15:00)
  • Jeziorak Chwałowice 0-0 Sanna Zaklików
  • Łęg Kopcie 1-0 Koniczynka Ocice
  • Wisan Skopanie 1-3 Strzelec Dąbrowica
  • Sokół Sokolniki 4-0 Unia Skowierzyn
  • Ceramika Hadykówka 4-2 OKS Wielowieś
  • LZS Kępie Zaleszańskie 2-2 LZS Kotowa Wola
  • LZS Jadachy 0-0 Kolejarz Knapy