Demolka! Wielkie zwycięstwo w derbach!

W dzisiejszych derbach, rozgrywanych na boisku w Knapach nasi seniorzy rozgromili miejscowego Kolejarza 1:7. Na boisko w Knapach pomimo nieudanej aury przybyło wielu fanów obu ekip.

Od pierwszych minut więcej z gry mieli zawodnicy Wisanu, co szybko przełożyło się na okazje strzeleckie, których nie wypadało nie wykorzystać. Już w 85 sekundzie spotkania za sprawą Mateusza Jarosza wychodzimy na prowadzenie. W minutach od 15 do 25 wpadły aż cztery bramki dla naszej ekipy, nasi gracze bez wahania wykorzystali błędy obrony Kolejarza i wspaniałe dogrania kolegów, na listę strzelców wpisywali się kolejno: Marcin Lis, Michał Bąba, Marcin Serafin oraz jeszcze raz Michał Bąba. Sprawa zwycięstwa wydawała się być już rozstrzygnięta, niewiadomą był ostateczny rezultat. Nasi zawodnicy grali już na totalnym luzie, a goście starali się zmniejszyć rozmiary porażki. Do przerwy 0:5.

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie, Wisan grając rozważnie, stworzył sobie kilka dobrych okazji strzeleckich pod bramką gospodarzy. W 57 minucie, po tym jak Zbyszek Pluta pokonał bramkarza rywala na tablicy wyników widniał już wynik 0:6. W międzyczasie doszło do kilku zmian. Ostateczny cios ze strony Wisanu padł w 68 minucie, wówczas Dawid Rzeźwicki uderzył futbolówkę tak, że ta znalazła się w siatce, próbował tutaj jeszcze interweniować golkiper Kolejarza, ale uczynił to bez skutecznego efektu. Nieoczekiwanie w 81 minucie gospodarze zdobyli honorowe trafienie, Adam Wójciak płaskim strzałem w prawy róg ustalił wynik spotkania na 1:7.
Nasi zawodnicy w dniu dzisiejszym pokazali się z dobrej strony i po raz kolejny udowodnili, że nie bez przyczyny zajmują fotel lidera. W drodze do wymarzonego awansu pozostało jeszcze siedem meczy, najbliższy zagramy w niedzielę (22 maja), przed własną publicznością zmierzymy się z Koniczynką Ocice.

Kolejarz Knapy - WISAN Skopanie 1:7 (0:5)

gol 1:7 81' Adam Wójciak

WISAN: T. Kryszpin - J. Drożdzal zmiana (52' D. Rup), P. Durda, K. Pluta żółta kartka - M. Jarosz gol, M. Serafin gol zmiana (75' Ł. Trzaska), D. Rzeźwicki, K. Lis, M. Lis gol zmiana (69' M. Stępień) - M. Bąba gol gol zmiana (79' K. Smykla), Z. Pluta gol

Kolejarz: D. Krzemiński - D. Ruła zmiana (70' W. Korczyński), G. Ruła, K. Ruła zmiana (41' M. Leśniak), M. Smykla - K. Durda, M. Czechura zmiana (60' D. Polek), W. Tyniec, M. Mazur zmiana (72' G. Węcowski) - K. Polek, A. Wójciak gol

Sędziował: Jan Grdeń