Derby gminy na zakończenie rundy jesiennej

11 listopada, w Święto Niepodległości, czekają nas ostatnie w tym roku piłkarskie emocje związane z rozgrywkami A klasy. W sobotę do Skopania przyjedzie nasz lokalny rywal, Kolejarz Knapy. Jednym słowem - czas na derby! Początek rywalizacji o godz. 14:00.

Najbliższe spotkanie to nie tylko walka o trzy punkty, ale także o prestiż w gminie Baranów Sandomierski. Faworytem niedzielnego meczu na pewno są podopieczni Jacka Rączkowskiego, którzy z dorobkiem 29 punktów znajdują się na piątej lokacie w tabeli. Przeciwnik z Knap w czternastu ligowych potyczkach zdobył zaledwie 7 punktów, wobec czego znajduje się na spadkowym miejscu w tabeli. Kolejarz w dotychczasowych konfrontacjach wyjazdowych zdobył zaledwie jeden punkt (remis 1:1 w Zbydniowie). Zespół ten notuje także serię czterech przegranych potyczek z rzędu. W ostatniej kolejce Kolejarz przegrał u siebie z rezerwami Siarki Tarnobrzeg 1:8, natomiast nasza drużyna pokonała na wyjeździe KS Żupawę 0:4.

Obie ekipy podchodzą do derbowego spotkania w zgoła odmiennych nastrojach. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Wisan nie powinien mieć problemów z pokonaniem będącej w olbrzymim piłkarskim marazmie drużyny z Knap. Kolejarz w porównaniu z ubiegłym sezonem, kiedy to zajął pewne miejsce w środku stawki, notuje spory regres w swojej grze. Ostatnie pojedynki derbowe pomiędzy obydwoma zespołami padały łupem Wisanu Skopanie. Mimo tego doskonale wiemy, że w takich meczach wszelkiego rodzaju statystyki czy prognozy mogą nie mieć jakiegokolwiek sensu. Goście przyjadą do Skopania, by poszukać punktów, które pozwoliłyby na opuszczenie dolnych rejonów tabeli. Z kolei nasza ekipa będzie chciała zwycięsko zakończyć rozgrywki w rundzie jesiennej, potwierdzając jednocześnie, że w następnym roku nie będzie można jej skreślać w kontekście awansu do klasy okręgowej. Zazwyczaj derby charakteryzują się nieustępliwą walką oraz zaangażowaniem. Każda ze stron będzie chciała udowodnić swoją wyższość. Mamy nadzieję, że i tym razem nie zabraknie sportowych wrażeń i będziemy świadkami interesującego spektaklu. Zawody będą rozstrzygać: Krzysztof Ordon (sędzia główny), Ryszard Bogacz (boczny I), Kazimierz Walski (boczny II). Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków. Niech nasza obecność na stadionie będzie wyrazem wsparcia w derbowej rywalizacji, a także równocześnie podziękowaniem dla naszych piłkarzy za minioną rundę jesienną. A zatem do dzieła!

Dwie godziny wcześniej zagrają juniorzy obu klubów. Dotychczas lepiej prezentują się młodzieżowcy ze Skopania. W tabeli obie drużyny dzieli bowiem sześć punktów. Wisan z dorobkiem siedmiu oczek jest na trzeciej pozycji, natomiast Kolejarz zamyka ligową stawkę.

odswież

Komentarze

/ajax/L2tvbWVudGFyemUvbGlzdGEvdHlwZS1OL2lkLTE3MzQ
12 listopada 2017 08:59 #3 ~zainteresowany (gość)
zgodnie z założeniami punkty zostają w skopaniu , a knapy mają spory problem , z drużyną , czasem mogą się rozsypać do wiosny
10 listopada 2017 21:43 #2 ~Kościanek (gość)
Przyjemnie bo coś sie w gminie dzieje
10 listopada 2017 18:47 #1 ~Aaaaa (gość)
Ciągle te derby

Dodaj komentarz

Zostań sponsorem

Masz firmę i potrzebujesz skutecznej reklamy?
A może jesteś osobą prywatną i chcesz wpłynąć na rozwój naszego klubu?

dowiedz się więcej