Dotacja z MSiT dla KS WISAN

Klub Sportowy WISAN w Skopaniu ponownie pozyskał, wydał i rozliczył dofinansowanie w kwocie 10.000 PLN z Ministerstwa Sportu, tym razem w ramach programu KLUB 2018.

Założeniem projektu był zakup sprzętu sportowego dla dzieci i młodzieży biorącej udział w treningach i meczach KS WISAN. W ramach projektu planowany jest zakup kompletu bluz sportowych dla trampkarzy oraz dwie bramki samorozkładające, piłki meczowe, pulsometry oraz tyczki łukowe.

Ponadto w ramach dotacji sfinansowane zostaną wynagrodzenia kadry szkoleniowej.

W ramach tego programu KS WISAN wniósł wkład własny w wysokości min. 10% otrzymanej dotacji w ramach czego sfinansował częściowo wynagrodzenia kadry trenerskiej.

W ubiegłych dwóch latach KS WISAN pozyskał dotacje w ramach programu KLUB 2016 i KLUB 2017. Tegoroczna dotacja jest kontynuacją działań Zarządu związanych z pozyskiwaniem środków na rozwój sportu w Skopaniu i doposażenie Klubu w sprzęt sportowy, który uatrakcyjnia zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży.

Organizacja zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży pozwala na zapełnienie czasu wolnego co przeciwdziała niekontrolowanemu spędzaniu wolnego czasu a przez to zapobiega patologiom społecznym i uzależnieniom. Zajęcia dla dzieci i młodzieży prowadzone są z nastawieniem na koordynację ruchową, poprawę idoskonalenie techniki gry w piłkę nożną.

Obecnie w Klubie Sportowym "WISAN" działa cztery drużyny piłki nożnej w różnych kategoriach wiekowych:

  • Orliki i Młodziki –zespół zawodników w wieku 7 do 9 lat
  • Trampkarze – w wieku od 9 do 12 lat
  • Juniorzy – w wieku od 15 do 18 lat
  • Seniorzy – w wieku od 18 i starsi

Grupy te uczestniczą w rozgrywkach ligowych piłki nożnej prowadzonych przez Podokręg Stalowa Wola.

Systematycznie prowadzony jest też nabór do poszczególnych grup wiekowych. W zajęciach treningowych oraz rozgrywkach uczestniczy systematycznie łącznie ok. 80 zawodników.

Rezultatem obecnie zrealizowanego zadania jest upowszechnienie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży ze Skopania i okolic oraz wyrównywanie ich szans w dostępie do usystematyzowanej aktywności fizycznej. Rezultatem będzie również świadomość społeczna, iż w trudnych dla sportu czasach istnieje możliwość pozyskiwania wsparcia z MSiT na działalność klubów sportowych w zakresie aktywizacji sportowej dzieci i młodzieży.

Janusz Hynowski
V-ce Prezes
odswież

Komentarze

/ajax/L2tvbWVudGFyemUvbGlzdGEvdHlwZS1OL2lkLTE4OTY
brak komentarzy, Twój może być pierwszy

Dodaj komentarz

Zostań sponsorem

Masz firmę i potrzebujesz skutecznej reklamy?
A może jesteś osobą prywatną i chcesz wpłynąć na rozwój naszego klubu?

dowiedz się więcej