Epilog jesiennych zmagań - przełamać pysznicką klątwę

Wszystkie negatywne emocje związane z ostatnim meczem naszego zespołu puszczamy głęboko w niepamięć. W najbliższy weekend piątoligowców podokręgu Stalowa Wola czeka ostatnia seria gier w rundzie jesiennej. Ekipa Wisanu Skopanie spróbuje zrehabilitować się za ostatnie niepowodzenia w wyjazdowym starciu z Olimpią Solo Pysznica.

W sobotę zawodnicy ze Skopania skonfrontują się z bardzo niewygodnym dla siebie przeciwnikiem. Olimpia Solo Pysznica występuje na szczeblu ligi okręgowej nieprzerwanie od sezonu 2005/2006. Od tego momentu obie drużyny rywalizowały ze sobą dwunastokrotnie. Znamienne, że niebiesko - biało - zieloni na przestrzeni tych lat ani razu nie potrafili wygrać na stadionie rywala. Dodatkowo, piłkarze Wisanu notują passę pięciu meczów bez zwycięstwa z Olimpią, nie zważając na lokalizację rozgrywania spotkania. Z kolei od początku obecnych rozgrywek pyszniczanie balansują w okolicach strefy spadkowej. Aktualnie z dorobkiem 17 punktów nasi oponenci usytuowani są na 13. lokacie w tabeli, która nie jest stuprocentowym gwarantem utrzymania w lidze. Najskuteczniejszym zawodnikiem Olimpii jest Kamil Błażejowicz - zdobywca sześciu bramek. 

Co słychać natomiast w obozie naszego zespołu? Kłopoty w raju - tak krótko można scharakteryzować sytuację, w której znalazł się klub ze Skopania w ostatnim czasie. Podopieczni Janusza Hynowskiego doświadczają jakościowy regres formy piłkarskiej, czego dowodem są trzy przegrane z rzędu. Również, patrząc na komentarze internautów, nastąpiło znaczne ochłodzenie stosunków i atmosfery. Prawdopodobnie najlepszym sposobem na zamknięcie ust niezadowolonym będzie godna pochwały postawa na boisku. Czy zatem niebiesko - biało - zieloni przerwą czarną serię porażek? Jak ekipa ze Skopania zakończy ten niesamowity, obfitujący w sukcesy rok? Czy piłkarze Wisanu podtrzymają zwycięską serię z tego sezonu w starciach z drużynami z gminy Pysznica? Pierwszy gwizdek sędziego w spotkaniu Olimpia Solo Pysznica - Wisan Skopanie o godz. 14:00. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwać będzie trójka arbitrów w składzie: Rafał Sawicki (sędzia główny), Mariusz Antosz (sędzia liniowy I) oraz Hubert Toś (sędzia liniowy II). Zapraszamy!

Standardowo dwie godziny wcześniej czeka nas juniorski pojedynek obu klubów. Młodzieżowcy Olimpii zajmują obecnie pozycję wicelidera tabeli. Przy korzystnych zbiegach okoliczności młodzi piłkarze z Pysznicy mogą spędzić zimę na fotelu lidera. W osiągnięciu tego celu postarają się na pewno przeszkodzić podopieczni Krzysztofa Kubiaka. Początek rywalizacji o godz. 12:00.

Na koniec jeszcze podsumowanie sondy. W poniedziałek dobiegło końca głosowanie na najlepszego zawodnika października. W ankiecie oddano 103 głosy. Bezapelacyjnie, zwycięzcą plebiscytu został drugi raz z rzędu Tomek Kryszpin. Gratulujemy!

1. Tomasz Kryszpin - 36 głosów

2. Kacper Panek - 15 głosów

3. Bartłomiej Furdyna - 9 głosów

4. Mirosław Dryka, Kacper Lis - 7 głosów

6. Dominik Bogdan, Łukasz Trzeciak - 6 głosów

8. Krzysztof Kubiak, Mikołaj Leśniak, Marcin Serafin - 4 głosy

11. Dawid Kubisztal - 3 głosy

12. Marcin Hynowski - 2 głosy

odswież

Komentarze

/ajax/L2tvbWVudGFyemUvbGlzdGEvdHlwZS1OL2lkLTE4ODY
13 listopada 2018 06:25 #1 ~kibic (gość)
Kamil Błażejowicz w Olimpi Solo Pysznica jest stoperem, nie napastnikiem :)

Dodaj komentarz

Zostań sponsorem

Masz firmę i potrzebujesz skutecznej reklamy?
A może jesteś osobą prywatną i chcesz wpłynąć na rozwój naszego klubu?

dowiedz się więcej