Grała jedna drużyna, strzelała druga, Strzelec gra dalej

Przygoda piłkarzy Wisanu Skopanie w Pucharze Polski dobiegła końca. Strzelec Dąbrowica pokonał Wisan 6:1. Od początku obie ekipy dość spokojnie rozpoczęły dzisiejszą rywalizacje w Pucharze Polski, której stawką był awans do IV rundy.

Z każdą minutą wydarzenia na boisku zaczęły przybierać na coraz większym tempie, ale i sporej ilości fauli, co też zmuszało arbitra głównego do coraz częstszego przerywania akcji. Na pierwsze konkretne okazje bramkowe czekaliśmy do 20 minuty, wówczas niewiele pomylił się Kamil Kędziora.
W 25 minucie nie pomylił się po drugiej stronie boiska Łukasz Rożnowski, który uderzeniem z gatunku strzał życia dał miejscowym prowadzenie. Odpowiedź Wisanu mogła być niemal natychmiastowa, w 29 minucie po świetnie rozegranym rzucie rożnym sytuację kończył Dawid Rzeźwicki ale i tym razem szczęście było po stronie gospodarzy. W 35 minucie powinno być 1:1, gdy akcję Wisanu strzałem do bramki zakończył Marcin Serafin, ale z nie do końca znanych, a przede wszystkich uzasadnionych powodów arbiter pokazał faul na bramkarzu. Za to miejscowi po kilku minutach prowadzili już 3:0, wykorzystując dwa prezenty po stratach w środku pola.
Zanim druga połowa ruszyła na dobre gospodarze zdobyli czwarte trafienie. Wisan po zmianie stron jeszcze bardziej operował piłką, co przyniosło w końcu swój wymierny efekt w postaci dwóch fauli i dwóch jedenastek wywalczonych przez Dawida Rzeźwickiego. Pierwszą jedenastkę na gola zamienił Łukasz Nieckula a przy drugiej próbie bramkarza Strzelca uratował słupek. Ostatnie słowo w tym pojedynku należało do gospodarzy, Strzelec dwukrotnie w samej końcówce podwyższył wynik.
Za dużo było dziś błędów indywidualnych, by móc myśleć o jakimkolwiek pozytywnym wyniku. W akcjach ofensywnych zabrakło trochę może zimnej krwi a może i szczęścia. W sobotę zawodników ze Skopania czeka ligowe starcie z Unią Nową Sarzyna.

Strzelec Dąbrowica - WISAN Skopanie 6:1 (3:0)

gol 6:1 88' Konrad Smykla

przestrzelony karny 58' Łukasz Nieckula (Wisan)

WISAN: Jakub Gnat - Kamil Kędziora zmiana (78' Marcin Stępień), Dominik Furdyna, Marcin Hynowski, Bartłomiej Furdyna żółta kartka - Dawid Kubisztal, Marcin Serafin, Dawid Rzeźwicki zmiana (78' Jakub Mazur żółta kartka), Mirosław Dryka zmiana (46' Kacper Kłosowski), Łukasz Nieckula gol - Krzysztof Kubiak

Sędziował: Grzegorz Wilk