Historyczna potyczka w Żupawie

Przed piłkarzami Wisanu Skopanie ostatnie wyjazdowe spotkanie w rundzie jesiennej. Po raz pierwszy w historii w meczu o ligowe punkty przyjdzie nam się zmierzyć z KS Żupawa. Początek rywalizacji na stadionie rywala w niedzielę o godz. 14.00.

KS Żupawa to jeden z najmłodszych klubów, który występuje w rozgrywkach podokręgu Stalowa Wola. Dla drużyny założonej w 2012 roku obecny sezon jest drugim z rzędu na boiskach A klasy. W porównaniu z ubiegłym sezonem zespół z Żupawy notuje widoczny regres, bowiem w poprzednim roku jako beniaminek zajął wysokie 6. miejsce. Aktualnie z dorobkiem 13 punktów ekipa naszych niedzielnych przeciwników zajmuje 10. pozycję w tabeli. Co ciekawe, wszystkie zdobycze punktowe graczom Żupawy udało się zdobyć grając na własnym boisku. Z kolei podopieczni Jacka Rączkowskiego mogą pochwalić się dwukrotnie wyższym dobytkiem, który plasuje ich na piątej lokacie. W ostatniej kolejce KS Żupawa uległ 12:1 rezerwom Siarki Tarnobrzeg, natomiast nasza drużyna podzieliła się punktami z Transdźwigiem Stale. Najlepszymi strzelcami Żupawy z sześcioma golami na koncie są Damian Laskowski i Konrad Stybel.

Przed piłkarzami Wisanu trudne spotkanie. Zespół z Żupawy imponująco spisuje się na własnym boisku. Biorąc pod uwagę tylko mecze u siebie drużyna ta zajmuje trzecią pozycję. Lepiej w pojedynkach domowych radzą sobie tylko Transdźwig Stale i Jeziorak Chwałowice. Jako gospodarz, ekipa popularnej Żupawki potrafiła urwać punkty zarówno w tym jak i poprzednim sezonie wyżej notowanym rywalom. Do Żupawy przyjeżdża jednak drużyna, która równie dobrze wyróżnia się na własnym terenie, a jeszcze solidniej punktuje w wyjazdowych spotkaniach. Do tej pory Wisan z delegacji przywiózł bowiem 15 punktów. Zawodnicy ze Skopania będą musieli po raz kolejny udźwignąć rolę faworyta, z której do tej pory wywiązywali się bardzo dobrze. Mamy nadzieję, że nasz zespół udanie zaprezentuje się w Żupawie w swoim ostatnim wyjazdowym meczu w tym roku. Chcąc zbliżyć się do ligowej czołówki obowiązkowo trzeba zgarnąć w niedzielę tylko i wyłącznie komplet punktów. Grając z podobnym zaangażowaniem i mobilizacją jak w poprzedniej potyczce z Transdźwigiem Stale o zwycięstwo będzie na pewno łatwiej. Zawody rozstrzygnie trójka arbitrów w składzie: Piotr Chmura (sędzia główny), Rafał Draganik (asystent I) oraz Daniel Piwowar (asystent II). Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków.

odswież

Komentarze

/ajax/a29tZW50YXJ6ZS9saXN0YS90eXBlLU4vaWQtMTczMg
05 listopada 2017 10:03 #1 ~wielebny (gość)
jedziemy wisanek jak zfura gnoju z zupowiakami ha ha

Dodaj komentarz

Zostań sponsorem

Masz firmę i potrzebujesz skutecznej reklamy?
A może jesteś osobą prywatną i chcesz wpłynąć na rozwój naszego klubu?

dowiedz się więcej