Jadachy wykorzystały grę w przewadze, Wisan odpada z pucharu

Piłkarze Wisanu Skopanie już na pierwszej rundzie zakończyli zmagania w Pucharze Polski. Podopieczni Jacka Rączkowskiego ulegli w Jadachach miejscowemu LZS 3:1. Jedyne trafienie dla naszej drużyny zanotował tuż przed przerwą Marcin Serafin. W drugiej połowie po dwóch czerwonych kartkach dla Mateusza Jarosza i Bartłomieja Piątka drużyna ze Skopania musiała grać w osłabieniu.

Już od pierwszych minut spotkania gra obfitowała w wiele fauli po obu stronach. Zawodnicy Wisanu głównie stwarzali sobie sytuacje bramkowe ze strzałów z dystansu lub ze stałych fragmentów gry. Jednak najgroźniejszą sytuację mieli zawodnicy z Jadachów, kiedy to nasz bramkarz Bartłomiej Piątek obronił sytuację niemal sam na sam z napastnikiem gospodarzy. Tuż przed przerwą Wisan obejmuje prowadzenie. W zamieszaniu pod polem karnym największym sprytem wykazał się Marcin Serafin, który skierował piłkę tuż pod poprzeczką bramki ku uciesze licznie zgromadzonych kibiców ze Skopania. Do przerwy 0:1.

Przełomowym momentem spotkania była 56 minuta, kiedy to w odstępstwie kilkunastu sekund dwie żółte a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany nasz kapitan Mateusz Jarosz. Tuż po tym wydarzeniu gospodarze wyrównali stan meczu. W 68 minucie nasz bramkarz faulował tuż przed polem karnym wychodzącego sam na sam napastnika. Decyzja sędziego nie mogła być inna i wyciągnął on bezpośrednią czerwoną kartkę. W związku z brakiem rezerwowego bramkarza między słupkami przymusowo musiał stanąć nasz skrzydłowy Dawid Kubisztal. Z rzutu wolnego precyzyjnie przymierzył Tomasz Wolan i wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie. Ostatecznie graczom z Jadachów udało się strzelić jeszcze jednego gola i to oni meldują się w II rundzie Pucharu Polski.

LZS Jadachy - WISAN Skopanie 3:1 (0:1)

gol 0:1 45' Marcin Serafin
gol 1:1 65' Marcin Wolan
gol 2:1 68' Tomasz Wolan
gol 3:1 78' Marcin Wolan

2 żk = czerwona kartka 56' Mateusz Jarosz (WISAN Skopanie)
czerwona 68' Bartłomiej Piątek (WISAN Skopanie)

WISAN: Bartłomiej Piątek ck - Mateusz Jarosz 2 żk = czerwona kartka, Mikołaj Leśniak, Bartłomiej Furdyna, Dawid Kubisztal - Arkadiusz Nowak, Łukasz Trzeciak, Jakub Łukasiewicz zmiana (70' Dominik Furdyna), Kacper Kłosowski, Marcin Serafin gol - Kacper Lis zmiana (70' Krzysztof Kubiak)

Sędziował: Ryszard Bogacz