Jadachy wykorzystały grę w przewadze, Wisan odpada z pucharu

Piłkarze Wisanu Skopanie już na pierwszej rundzie zakończyli zmagania w Pucharze Polski. Podopieczni Jacka Rączkowskiego ulegli w Jadachach miejscowemu LZS 3:1. Jedyne trafienie dla naszej drużyny zanotował tuż przed przerwą Marcin Serafin. W drugiej połowie po dwóch czerwonych kartkach dla Mateusza Jarosza i Bartłomieja Piątka drużyna ze Skopania musiała grać w osłabieniu.

Już od pierwszych minut spotkania gra obfitowała w wiele fauli po obu stronach. Zawodnicy Wisanu głównie stwarzali sobie sytuacje bramkowe ze strzałów z dystansu lub ze stałych fragmentów gry. Jednak najgroźniejszą sytuację mieli zawodnicy z Jadachów, kiedy to nasz bramkarz Bartłomiej Piątek obronił sytuację niemal sam na sam z napastnikiem gospodarzy. Tuż przed przerwą Wisan obejmuje prowadzenie. W zamieszaniu pod polem karnym największym sprytem wykazał się Marcin Serafin, który skierował piłkę tuż pod poprzeczką bramki ku uciesze licznie zgromadzonych kibiców ze Skopania. Do przerwy 0:1.

Przełomowym momentem spotkania była 56 minuta, kiedy to w odstępstwie kilkunastu sekund dwie żółte a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany nasz kapitan Mateusz Jarosz. Tuż po tym wydarzeniu gospodarze wyrównali stan meczu. W 68 minucie nasz bramkarz faulował tuż przed polem karnym wychodzącego sam na sam napastnika. Decyzja sędziego nie mogła być inna i wyciągnął on bezpośrednią czerwoną kartkę. W związku z brakiem rezerwowego bramkarza między słupkami przymusowo musiał stanąć nasz skrzydłowy Dawid Kubisztal. Z rzutu wolnego precyzyjnie przymierzył Tomasz Wolan i wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie. Ostatecznie graczom z Jadachów udało się strzelić jeszcze jednego gola i to oni meldują się w II rundzie Pucharu Polski.

LZS Jadachy - WISAN Skopanie 3:1 (0:1)

gol 0:1 45' Marcin Serafin
gol 1:1 65' Marcin Wolan
gol 2:1 68' Tomasz Wolan
gol 3:1 78' Marcin Wolan

2 żk = czerwona kartka 56' Mateusz Jarosz (WISAN Skopanie)
czerwona 68' Bartłomiej Piątek (WISAN Skopanie)

WISAN: Bartłomiej Piątek ck - Mateusz Jarosz 2 żk = czerwona kartka, Mikołaj Leśniak, Bartłomiej Furdyna, Dawid Kubisztal - Arkadiusz Nowak, Łukasz Trzeciak, Jakub Łukasiewicz zmiana (70' Dominik Furdyna), Kacper Kłosowski, Marcin Serafin gol - Kacper Lis zmiana (70' Krzysztof Kubiak)

Sędziował: Ryszard Bogacz

odswież

Komentarze

/ajax/a29tZW50YXJ6ZS9saXN0YS90eXBlLU4vaWQtMTY5OA
08 sierpnia 2017 14:29 #2 ~naszagrupa (gość)
Podokręg Stalowa Wola .
Sezon 2017/2018 .
Klasa A grupa 1
1. Koniczynka Ocice
2. Kępie Zaleszańskie
3. KS Wola Baranowska
4. Wisan Skopanie
5. Siarka II Tarnobrzeg
6. LZS Jadachy
7. OKS Wielowieś
8. LZS Zbydniów
9. Transdźwig Stale
10. WKS Zabrnie
11. San Wrzawy
12. KS Żupawa
13. Kolejarz Knapy
14. Jeziorak Chwałowice
15. KS Czarni Lipa
16. Łęg Stany
08 sierpnia 2017 14:13 #1 ~info1 (gość)
Dwie A klasy jednak będą. Brawa dla podokręgu

Dodaj komentarz

Zostań sponsorem

Masz firmę i potrzebujesz skutecznej reklamy?
A może jesteś osobą prywatną i chcesz wpłynąć na rozwój naszego klubu?

dowiedz się więcej