Juniorzy Stali lepsi od Wisanu

Porażką 3:2 zakończył się pojedynek naszych juniorów, którzy w ramach 25. kolejki klasy okręgowej rywalizowali w sobotnie popołudnie na stadionie w Gorzycach.

Miejscowa Stal okazała się lepsza o jednego gola od Wisanu.
Od pierwszych minut więcej piłką operowali miejscowi, zwłaszcza koło 10 minuty wyraźnie przejęli inicjatywę i zamknęli przyjezdnych na ich połowie. Efektem była pierwsza bramka w tym meczu, w 16 minucie akcję celnym strzałem zza szesnastki wykończył jeden z graczy Stali. Na odpowiedź Wisanu czekaliśmy cztery minuty, uderzeniem głową bramkarza Stali przelobował Arek Nowak, doprowadzając tym samym do wyrównania wyniku. Rezultat remisowy utrzymywał się tylko przez kilkadziesiąt sekund, po wznowieniu gry od środka drużyna z Gorzyc już po pierwszej akcji skutecznie zakończonej ponownie wyszła na jednobramkowe prowadzenie. W 34 minucie Stal Gorzyce wygrywała 3:1, piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wykonywanego przez zawodnika gospodarzy dotknęła jeszcze Tomka Rułę i wpadła do siatki. Pięć minut później przytomnie w polu karnym przeciwnika zachował się Kacper Lis, który uprzedził wychodzącego bramkarza i trafił na 3:2. Do przerwy 3:2.
W drugiej połowie nie padły już żadne bramki, okazji na zmianę wyniku po przerwie było niewiele, co nie zmienia faktu, że obie ekipy włożyły sporo sił w walce o piłkę i zostawiły sporo zdrowia na boisku. W ostatecznym rozrachunku z trzech punktów i następnego zwycięstwa cieszyć mogła się Stal Gorzyce.

Stal Gorzyce - WISAN Skopanie 3:2 (3:2) (juniorzy)

gol 1:0 16' zawodnik gospodarzy
gol 1:1 20' Arkadiusz Nowak
gol 2:1 21' zawodnik gospodarzy
gol 3:1 34' zawodnik gospodarzy
gol 3:2 39' Kacper Lis

WISAN: Jakub Gnat - Maciej Burdzel, Kacper Kłosowski, Domnik Furdyna, Dawid Jarosz - Arkadiusz Szlęzak zmiana (72' Sylwester Babula), Jakub Łukasiewicz, Tomasz Ruła zmiana (68' Mateusz Owoc), Arkadiusz Nowak gol, Łukasz Nieckula - Kacper Lis gol

Sędziował: Paweł Cebula