Juniorzy zwyciężają w Pysznicy

W dzisiejszym dniu juniorzy naszego klubu wygrali w Pysznicy, z lokalną Olimpią 0:4. Było to trzecie zwycięstwo w trzecim meczu tego sezonu odniesione przez podopiecznych Konrada Pluty.

Od początku meczu gra wyglądała na niezwykle wyrównaną, gospodarze bardzo żywiołowo weszli w mecz i za wszelką cenę chcieli jak najszybciej ustawić mecz pod siebie, jednak nasza formacja defensywna nie pozwalała na wiele. W 11 minucie boisko z powodu kontuzji opuścił Paweł Patuszyński. Z upływem minut ciężar gry przeniósł się na połowę miejscowych. W 35 minucie Wisan wychodzi na prowadzenie, po zagraniu Oskara Smykli jeszcze z własnej połowy do piłki dochodzi Mirek Dryka i w sytuacji sam na sam pokonuje bramkarza Olimpii, który potknął się w trakcie wyjścia z bramki. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Po przerwie Olimpia mimo kilku zmian opadła z sił, swoją determinacją, walką o futbolówkę w niczym nie przypominała dyspozycji z pierwszej połowy, co też skrzętnie wykorzystali zawodnicy Wisanu. Przewaga Wisanu w drugiej części nie podlegała dyskusji, nasi gracze tworzyli coraz ciekawsze akcje pod bramką przeciwnika. W 55 minucie szybka wymiana futbolówki pomiędzy Kamilem Firoszem i Mirkiem Dryką zaskoczyła zawodników z Pysznicy i ten pierwszy, strzałem z lewej nogi przy samym lewym słupku umieścił piłkę w siatce. Olimpia nie miała za wiele sytuacji, wynikały one z błędów zawodników Wisanu, którzy momentami zbyt długo bawili się z piłką, jednak w porę akcję te były kasowane. W około pięciominutowym okresie gry (70-75) piłka trzykrotnie po strzałach przyjezdnych zatrzymywała się na poprzeczce. W 80 minucie na 0:3 trafił Mirek Dryka, a asystę zaliczył Kacper Ozga. W 85 minucie wynik ustalił Adrian Durda, który bramkarza gospodarzy pokonał bezpośrednio z rzutu rożnego. Po chwili arbiter zakończył mecz.

Olimpia Pysznica - WISAN Skopanie 0:4 (0:1) (juniorzy)

gol 0:1 35' Mirosław Dryka (asysta Oskar Smykla)
gol 0:2 55' Kamil Firosz (asysta Mirosław Dryka)
gol 0:3 80' Mirosław Dryka (asysta Kacper Ozga)
gol 0:4 85' Adrian Durda (rożny)

WISAN Skopanie: Mateusz Owoc - Radosław Dynarek, Kacper Ozga, Adrian Durda gol, Oskar Smykla - Dominik Furdyna zmiana (72' Jakub Gnat), Kamil Firosz gol, Dawid Rusin, Paweł Patuszyński zmiana (11' Maciej Burdzel), Bartłomiej Kwaśnik zmiana (62' Maciej Lis) - Mirosław Dryka gol gol

Sędziował: Sławomir Ląd
odswież

Komentarze

/ajax/L2tvbWVudGFyemUvbGlzdGEvdHlwZS1OL2lkLTk5OQ
brak komentarzy, Twój może być pierwszy

Dodaj komentarz

Zostań sponsorem

Masz firmę i potrzebujesz skutecznej reklamy?
A może jesteś osobą prywatną i chcesz wpłynąć na rozwój naszego klubu?

dowiedz się więcej