Minimalna porażka ze Strzelcem - Powiatowe Mistrzostwach Europy

W ostatnim, zaległym meczu grupy B, Powiatowych Mistrzostw Europy pomiędzy Wisanem Skopanie (Litwa) a Strzelcem Dąbrowicą (Holandia) padł wynik 1:2.

W dzisiejszym meczu w Wisanie wystąpiło zaledwie 4 podstawowych zawodników seniorów, a od pierwszych minut w barwach naszej drużyny grał Mariusz Robak (wcześniej Wola Baranowska) oraz Łukasz Furdyna (wcześniej Wspólnota Serbinów), natomiast całe drugą połowę naszej bramki strzegł Patryk Turek (wcześniej Iskra Sobów). Od pierwszych minut gra była bardzo wyrównana, na pograniczu faulu. W 5 minucie Marcin Lis miał dogodną sytuację do zdobycia gola, jednak bramkarz Strzelca nie dał się pokonać. W 37 minucie Strzelec wychodzi na prowadzenie, wówczas z prawej strony dogranie otrzymał Marcin Grdeń i strzałem z bliskiej odległości pokonał Tomka Kryszpina. Jeszcze przed przerwą strzał Marcina Stępnia skutecznie wybronił bramkarz gości. Na drugą odsłonę wyszliśmy z nastawieniem na odrabianie strat, udało się to w 68 minucie za sprawą płaskiego strzału Zbyszka Pluty. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w przedostatniej minucie jeden z zawodników Strzelca wykorzystał niezdecydowanie naszych defensorów i ładnym strzałem dał zwycięstwo swojej drużynie, a tym samym awans do półfinału, bo w przypadku tej samej ilości uzyskanych punktów w pierwszej kolejności liczy się bezpośredni wynik meczu pomiędzy tymi zespołami. Trochę szkoda, bo zabrakło niewiele - tylko minuty by awansować. Mimo wszystko, nie podłamujemy się, bo w niedzielę wielkie derby i okazja do rewanżu, miejmy nadzieję, że już w kompletnym składzie.

WISAN Skopanie (Litwa) - Strzelec Dąbrowica (Holandia) 1:2 (0:1)

gol 1:0 37' Marcin Grdeń
gol 1:1 68' Zbigniew Pluta
gol 1:2 79' Maciej Hałka

WISAN: Tomasz Kryszpin - Mateusz Jarosz, Zbigniew Pluta, Bartłomiej Furdyna - Łukasz Trzaska, Mariusz Robak, Łukasz Furdyna, Marcin Stępień, Maciej Chwałek - Marcin Lis, Łukasz Obara oraz Patryk Turek, Sylwester Napieracz, Damian Krawiecki, Maciej Stępień, Radosław Dynarek

Grano: 2 x 40 min.