Następna odsłona walki o utrzymanie. Sąsiedzka potyczka wielkiej wagi

Piłkarze Wisanu Skopanie – po intensywnym tygodniu z trzema meczami w tle – mieli chwilę spokojnej pracy. Ona zostanie oceniona w niedzielę. Wówczas podopieczni Janusza Hynowskiego zmierzą się z sąsiadem w tabeli – LKS Brzyska Wola.

Niebiesko – biało – zieloni na przełomie kwietnia i maja rozegrali trzy spotkania, które przez pryzmat samych zdobyczy punktowych należy potraktować za marnotrawne. Nieoczekiwane zwycięstwo w Sokolnikach rozbudziło wśród kibiców ze Skopania olbrzymie apetyty. Jednak, co ciężko zostało wypracowane z Sokołem, nasza drużyna natychmiast roztrwoniła. Następne mecze z Unią Nowa Sarzyna, a w szczególności z Retmanem Ulanów przelały czarę goryczy i można stwierdzić, że wracamy do punktu wyjścia.

Walka o ligowy byt nabiera coraz więcej rumieńców. Na drugim biegunie tabeli panuje niezły młyn. Bilans meczów bezpośrednich z zespołami będącymi w otoczeniu zawsze był rzeczą decydującą o wyższości nad przeciwnikami. Właśnie w najbliższą niedzielę ekipa prowadzona przez Janusza Hynowskiego stawi czoła innemu beniaminkowi oraz sąsiadowi w ligowym zestawieniu – LKS Brzyska Wola. W języku piłkarskim takie rywalizacje określane są mianem o „sześć punktów”. Drużyna z Brzyskiej Woli na początku wiosny wzięła sobie kwestię utrzymania do serca i konsekwentnie przybliża się do realizacji tego celu. Ekipa z powiatu leżajskiego szybko podwoiła dorobek punktowy uzyskany podczas rundy jesiennej - obecnie mając na swoim koncie 26 oczek plasuje się na dwunastej lokacie. W niedzielę gra będzie się toczyć o naprawdę wysoką stawkę. Wykorzystać nareszcie atut własnego stadionu, rozegrać dobre zawody, zrewanżować się za jesienny pojedynek, zwyciężyć – takie zadania przyświecają piłkarzom Wisanu Skopanie przed tym spotkaniem. Wymagana pełna mobilizacja i koncentracja. Pierwszy gwizdek sędziego w konfrontacji Wisan Skopanie – LKS Brzyska Wola punktualnie o godz. 16:00. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwać będzie trójka sędziowska w następującym składzie: Tomasz Weber (sędzia główny), Kośmider (sędzia liniowy I) oraz Mateusz Bełczowski (sędzia liniowy II). Gorąco zapraszamy!

Dwie godziny wcześniej zagrają najpierw juniorzy obu klubów. Młodzieżowcy ze Skopania spróbują podtrzymać krótką passę zwycięstw w starciu z przeciwnikiem okupującym dolne rejony tabeli.

odswież

Komentarze

/ajax/L2tvbWVudGFyemUvbGlzdGEvdHlwZS1OL2lkLTE5NDI
brak komentarzy, Twój może być pierwszy

Dodaj komentarz

Zostań sponsorem

Masz firmę i potrzebujesz skutecznej reklamy?
A może jesteś osobą prywatną i chcesz wpłynąć na rozwój naszego klubu?

dowiedz się więcej