Niedziela cudów. Jest przełamanie!

Od kwietnia ubiegłego roku aż do dziś drużyna Wisanu Skopanie nie wracała do Skopania z meczu wyjazdowego z kompletem punktów. Niechlubna seria dobiegła wreszcie końca w Skowierzynie. Po dwóch bramkach Arkadiusza Nowaka i golu Dawida Kubisztala podopieczni trenera Hynowskiego pokonali PG CNC 1:3.

W pierwszych minutach spotkania żwawiej na połowie przeciwnika poczynali sobie gospodarze. Piłkarzom ze Skowierzyna udało się nawet w 9 minucie skierować po zgrabnej wymianie podań futbolówkę do siatki, ale sędzia asystent podniósł chorągiewkę sygnalizując pozycję spaloną. Im dalej w las, tym coraz więcej do powiedzenia na boisku mieli gracze Wisanu. Skuteczną bronią naszego zespołu stały się podczas niedzielnego przedpołudnia prostopadłe podania w bocznych sektorach. W 15 minucie Krzysztof Kubiak właśnie takim zagraniem uruchomił prawą flanką Dawida Kubisztala. Pomocnik Wisanu ruszył samotnie w kierunku bramkarza i pewnym uderzeniem wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie. Gospodarze próbowali szybko się odkuć, gdyż sześć minut potem stworzyli sobie doskonałą okazję do wyrównania. Szybkie zgranie bez przyjęcia w polu karnym rozmontowało nasze szyki obronne, ale zawodnik PG CNC bardzo spudłował. Elementem różniącym dzisiaj oba kluby okazała się na pewno skuteczność. W 33 minucie kopia wcześniejszej sytuacji, ale tym razem rozegrana po przeciwnej stronie boiska przyniosła drugie trafienie naszemu zespołowi. Znów asystę na swoim koncie zaliczył Krzysztof Kubiak, a Arkadiusz Nowak wykorzystał sytuację sam na sam fachowym strzałem podcinką obok bramkarza. W 39 minucie po dośrodkowaniu niepilnowany zawodnik ze Skowierzyna w polu karnym główkował bardzo niecelnie. Czas na przerwę.

Ekipa prowadzona przez trenera Hynowskiego z przytupem rozpoczęła drugą odsłonę. Arkadiusz Nowak zdobywa chyba najłatwiejszą bramkę w swojej karierze. Wykonując indywidualny pressing na bramkarzu ubiegł go w trakcie próby wykopania futbolówki i po raz drugi wpisał się do protokołu sędziowskiego. Lepszego początku trudno sobie było wyobrazić, ale gospodarze nie zamierzali się jeszcze szybko poddawać. Chwilę potem kunsztem bramkarskim wykazał się Tomasz Kryszpin broniąc instynktownie uderzenie z dystansu. Jednak co tu dużo kryć, trzybramkowe prowadzenie stawiało naszą drużynę w uprzywilejowanej sytuacji i pozwoliło na kontrolę i wyprowadzenie groźnych kontrataków. W 60 minucie za asystę z pierwszej połowy próbował się odwdzięczyć Arkadiusz Nowak, ale Krzysztof Kubiak zmarnował okazję sam na sam – bramkarz przeciwników odbił piłkę nogą na rzut rożny. Natomiast w 76 minucie oko w oko z bramkarzem stanął tym razem rezerwowy – Mirosław Dryka, ale również wtedy zabrakło zimnej krwi w finalizacji akcji. Końcówka meczu należała do drużyny ze Skowierzyna. Wprowadzone przez trenera Hynowskiego zmiany nieco odbiły się na jakości. W 78 minucie gracz PG CNC umiejętnie obrócił się z naszym obrońcą na plecach, ale kopnął znacznie nad poprzeczką. W 80 minucie czujnie przy krótkim słupku podczas centry z rzutu rożnego zachował się Tomasz Kryszpin, odbijając piłkę ponownie na korner. Miejscowych tego dnia było stać jedynie na gola honorowego. W 89 minucie skuteczną dobitką po nieprzekonującej interwencji naszego bramkarza popisał się Patryk Brzeski. Ostatecznie Wisan Skopanie wygrywa w Skowierzynie 1:3.

Jak już wcześniej wspomniałem drużyna Wisanu była w niedzielę niezwykle konkretna i skuteczna w polu karnym rywala. Pachniało bramką podczas większości wizyt naszych piłkarzy w polu karnym. Połączenie tego elementu z po prostu dobrą, inteligentną grą dały wyczekiwany efekt. Długo dane nam było czekać na wyjazdowe zwycięstwo Wisanu. Aż czternaście ostatnich prób kończyło się niepowodzeniem. Jednak zawodnicy Wisanu z meczu na mecz powoli się rozkręcają i udowadniają, że poprzedni sezon się nie powtórzy, a przerwanie następnych, negatywnych serii będzie kwestią czasu. Warto zaznaczyć, że ekipa ze Skopania nie tylko przerwała passę meczów bez zwycięstwa na wyjeździe, ale również po raz pierwszy od września 2018 roku odniosła dwa zwycięstwa z rzędu. Indywidualnie natomiast odblokował się Arkadiusz Nowak, który ostatnią bramkę zdobył jeszcze w klasie okręgowej. Wszystko naprawdę zmierza powoli w dobrym kierunku.

PG CNC Skowierzyn - WISAN Skopanie 1:3 (0:2)

gol 0:1 15' Dawid Kubisztal (asysta Krzysztof Kubiak)
gol 0:2 33' Arkadiusz Nowak (asysta Krzysztof Kubiak)
gol 0:3 46' Arkadiusz Nowak
gol 1:3 89' Patryk Brzeski

WISAN: Tomasz Kryszpin - Dawid Jarosz zmiana (84' Arkadiusz Szlęzak), Bartłomiej Furdyna, Kamil Kędziora, Mikołaj Leśniak - Karol Sawicki zmiana (71' Mirosław Dryka), Marcin Serafin, Marcin Hynowski zmiana (86' Eryk Pietraszko), Dawid Kubisztal gol żk zmiana (61' Wiktor Nowak), Arkadiusz Nowak gol gol zmiana (79' Łukasz Trzeciak żk) - Krzysztof Kubiak zmiana (83' Dawid Zgórski)

Sędziował: Mariusz Antosz (Tarnobrzeg)