Nowy sezon czas zacząć - Sokół Kamień pierwszym przeciwnikiem

Przed nami inauguracja rozgrywek w podokręgu Stalowa Wola. W pierwszej serii gier klasy okręgowej los przydzielił podopiecznym Janusza Hynowskiego niezwykle wymagającego rywala, a mianowicie drużynę Sokoła Kamień. W związku z dalszą i postępową modernizacją stadionu w Skopaniu spotkanie odbędzie się na stadionie lekkoatletycznym w Baranowie Sandomierskim.

Dla piłkarzy Wisanu Skopanie będzie to powrót po rocznej absencji na piąty poziom rozgrywkowy. Nasz zespół ma za sobą krótki, aczkolwiek sumiennie przepracowany okres przygotowawczy. W trakcie przerwy międzysezonowej Wisan rozegrał dwa mecze kontrolne, w których zanotował zwycięstwo z OKS Mokrzyszów oraz porażkę z Victorią Czermin. Sytuacja kadrowa w naszej drużynie wygląda na ten moment stabilnie. Trzon ekipy stanowić będą nadal zawodnicy, którzy wywalczyli awans do klasy okręgowej w poprzednim sezonie. Ponadto w trakcie rundy jesiennej powinno się pojawić kilka nowych oraz starych twarzy w naszym klubie. Do gry zostali zarejestrowani bowiem Dominik Bogdan (poprzednio - Kolejarz Knapy), Marcin Szlęzak (poprzednio - Stal Nowa Dęba), natomiast treningi po kontuzji wznowił Kacper Kłosowski. Do dyspozycji trenera są dodatkowo juniorzy naszego klubu, którzy także mogą otrzymać okazję na zademonstrowania swoich umiejętności. Dlatego tylko z optymizmem można zapatrywać się na kadrę personalną naszej ekipy - ludzi do gry na pewno nie zabraknie.

Nie ma się jednak co oszukiwać - nadrzędnym celem naszego zespołu będzie przede wszystkim utrzymanie w lidze. Pierwszym przeciwnikiem w drodze do realizacji tego zadania będzie rewelacja poprzedniego sezonu w klasie okręgowej - Sokół Kamień. Ekipa z powiatu rzeszowskiego w ubiegłych rozgrywkach zajęła trzecią pozycję w tabeli tuż za plecami Stali Gorzyce oraz Sokoła Sokolniki. Obecnie w Kamieniu, po tak udanym sezonie, nie ukrywają wysokich aspiracji i na pewno mogą mieć chrapkę nawet na awans do IV ligi. Obecną formę tego zespołu w małym stopniu mogą odzwierciedlać mecze sparingowe. Sokół w okresie przygotowawczym rozegrał cztery mecze towarzyskie, w których odniósł trzy zwycięstwa (KS Jarocin 1:5, Sawa Sonina 2:3, Sparta Jeżowe 5:4) oraz zanotował jeden remis (Sokół Nisko 4:4). Kluby ze Skopania oraz Kamienia mogą więc walczyć o zupełnie odmienne cele. Mimo to, oba chcą na pewno zwycięsko zainaugurować rozgrywki w nowym sezonie. Czeka nas zatem nie lada gratka i mamy nadzieję na niezapomniane widowisko. Spotkanie Wisan Skopanie - Sokół Kamień rozpocznie się o godzinie 16.00. Zawody poprowadzi trójka sędziowska w składzie: Rafał Sawicki (sędzia główny), Mariusz Antosz (asystent I) oraz Mariusz Koper (asystent II). Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do Baranowa Sandomierskiego.

W klasie okręgowej w sezonie 2018/2019 występować będą także nasi juniorzy. W niedzielę młodzi piłkarze Wisanu zainaugurują swoje rozgrywki w starciu z rówieśnikami z Kamienia. Początek o godz.14:00. Zapraszamy!

Wraz z nowym sezonem zaczynamy kolejną edycję Ligi Typerów, czyli zabawę w typowanie wyników klasy okręgowej oraz spotkań Pucharu Polski z udziałem klubów z okręgówki. Aby móc uczestniczyć w tych rozgrywkach wystarczy posiadać konto w naszym serwisie i do momentu rozpoczęcia danego meczu oddać swój typ. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału. 

odswież

Komentarze

/ajax/L2tvbWVudGFyemUvbGlzdGEvdHlwZS1OL2lkLTE4Mjg
04 sierpnia 2018 06:21 #1 ~Fanzone (gość)
Szlezak to akurat żadne wzmocnienie! Wcześniej grał tylo bo tata prezesem.. WALKA !!

Dodaj komentarz

Zostań sponsorem

Masz firmę i potrzebujesz skutecznej reklamy?
A może jesteś osobą prywatną i chcesz wpłynąć na rozwój naszego klubu?

dowiedz się więcej