Odwrócić złą kartę. Gramy z wiceliderem!

Po dwóch wyjazdowych spotkaniach z rzędu drużyna Wisanu Skopanie pierwszy raz w rundzie wiosennej zagra przed własną publicznością. Do Baranowa Sandomierskiego zawita wicelider klasy okręgowej – Stal II Stalowa Wola.

Źle się dzieje w państwie duńskim – za pomocą tego powiedzenia można krótko zobrazować sytuację panującą w ostatnim czasie w klubie ze Skopania. Nasz zespół w sześciu ostatnich ligowych pojedynkach ugrał raptem punkt. Na domiar złego, terminarz rozgrywek wyznacza następnego wymagającego przeciwnika. Stal II Stalowa Wola zajmuje obecnie 2. lokatę w ligowej tabeli mając na swoim koncie 42 punkty. Na ten dorobek składa się czternaście zwycięstw oraz cztery porażki. Ekipa z hutniczego grodu zjawi się na naszym zastępczym stadionie mocno rozjuszona i zmobilizowana - w ubiegłym tygodniu zielono - czarni niespodziewanie przegrali z Olimpią Solo Pysznica, przerywając jednocześnie passę czterech wygranych z rzędu. Margines błędu w ich przypadku został więc mocno ograniczony – strata do lidera wzrosła do czterech oczek i dalsze ubytki punktowe nie wchodzą w rachubę.

Przedstawione okoliczności nie są zatem dobrym sygnałem dla naszego klubu przed niedzielną rywalizacją. W czym można wobec tego poszukać optymizmu na osiągnięcie korzystnego rezultatu? A choćby spoglądając na bilans bezpośrednich meczów pomiędzy obiema drużynami. Nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że w ostatnich latach Stal II Stalowa Wola mówiąc potocznie „leży” naszemu zespołowi – na pięć poprzednich spotkań aż cztery kończyły się zwycięstwem niebiesko – biało – zielonych. W konfrontacjach z tym rywalem nigdy nie brakowało walki, charakteru, które idąc w parze z prosperującą grą finalnie często dawały uciechę kibicom i samym zawodnikom. Czy podobnie będzie w najbliższą niedzielę? Czy nasi piłkarze dopiszą do swojego konta pierwsze punkty w rundzie wiosennej? Pierwszy gwizdek sędziego w starciu 20. kolejki Wisan Skopanie – Stal II Stalowa Wola punktualnie o godz. 15:00. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwać będzie trójka sędziowska w następującym składzie: Maksymilian Ciak (sędzia główny), Paweł Cebula (sędzia liniowy I) oraz Rafał Sawicki (sędzia liniowy II). Zapraszamy!

Dwie godziny wcześniej na murawę wybiegną juniorzy naszego klubu. Ekipa prowadzona przez Krzysztofa Kubiaka zmierzy się ze Sanem Rozwadów. Ewentualne zwycięstwo pozwoli młodzieżowcom ze Skopania przeskoczyć w tabeli najbliższego przeciwnika.

Tych, którzy nie będą mogli się zjawić na stadionie w Baranowie Sandomierskim zapraszamy na transmisję na żywo, którą przeprowadzi portal NadWisłą24.pl.

odswież

Komentarze

/ajax/L2tvbWVudGFyemUvbGlzdGEvdHlwZS1OL2lkLTE5Mjg
brak komentarzy, Twój może być pierwszy

Dodaj komentarz

Zostań sponsorem

Masz firmę i potrzebujesz skutecznej reklamy?
A może jesteś osobą prywatną i chcesz wpłynąć na rozwój naszego klubu?

dowiedz się więcej