Orzeł Rudnik górą w Skopaniu

Trzeci mecz rundy wiosennej i druga porażka piłkarzy Wisanu Skopanie. W sobotnie popołudnie trzy punkty w Skopaniu zdobył Orzeł Rudnik, który pokonał gospodarzy 2:3.

W porównaniu do ostatniego meczu w Grębowie wystąpiły dwie zmiany w wyjściowym składzie zespołu ze Skopania. Na boisku od pierwszych minut pojawili się Bartek Furdyna i Wojtek Lis. Od początku meczu widowisko tworzone przez zawodników obu drużyn wyglądało na wyrównane. Ku uciesze miejscowych sympatyków, w 25 minucie na prowadzenie wyszedł Wisan, bowiem do siatki rywali trafił Tomek Polek. Zmiana wyniku praktycznie nie zmieniła sposobu gry obu ekip. W 35 minucie konieczna była zmiana, Dawida Rzeźwickiego na placu gry zastąpił Marcin Serafin. Przyjezdni z cierpliwością szukali swoich okazji, doczekali się w 39 minucie, kiedy napastnik Orła - Dariusz Gąsiorowski przytomnie wykorzystał błąd w komunikacji defensywy Wisanu i trafił na 1:1. Do przerwy rezultat nie uległ zmianie.
Po zmianie stron, w 53 minucie po raz drugi na listę strzelców w tym meczu wpisał się Tomek Polek i wydawałoby się, ze poprzez udany początek drugiej połowy gospodarze pójdą za ciosem i w kolejnych minutach będą kreować następne okazje do podwyższenia prowadzenia. Jednak Orzeł nie pozwolił na taki scenariusz, gracze Orła mądrze utrzymywali się przy piłce i wykorzystywali momentami zbyt dużą niefrasobliwość w poczynaniu gry destrukcyjnej miejscowych. Przełożyło się na dwa gole, w 63 minucie Mateusza Kuszaja pokonał Dariusz Gąsiorowski, a dwie minuty później bramkę dającą prowadzenie, a jak się okazało później zwycięstwo zdobył Mateusz Koza. W kolejnych minutach goście byli bliżej zdobycia czwartego gola aniżeli gracze Wisanu strzelenia trzeciej bramki i doprowadzenia do remisu. W końcowych minutach Wisan za wszelką cenę szukał wyrównania, ale nie udało się tego osiągnąć.
Ostatecznie Orzeł Rudnik wygrywa w Skopaniu 2:3 w pełni zasłużenie, po wyrównanej pierwszej połowie, druga zdecydowanie należała do Orła. Trudno myśleć o pozytywnym wyniku, na niewiele zdadzą się kolejne strzelane bramki, gdy gra w obronie wygląda tak słabo jak dziś.

WISAN Skopanie - Orzeł Rudnik 2:3 (1:1)

gol 1:0 25' Tomasz Polek
gol 1:1 39' Dariusz Gąsiorowski
gol 2:1 53' Tomasz Polek
gol 2:2 63' Dariusz Gąsiorowski
gol 2:3 65' Mateusz Koza

WISAN: Mateusz Kuszaj - Witold Uzar zmiana (70' Kacper Kłosowski), Marcin Hynowski zmiana (57' Krzysztof Kubiak), Paweł Durda, Bartłomiej Furdyna - Wojciech Lis, Kacper Smykla, Mateusz Jarosz, Dawid Rzeźwicki zmiana (35' Marcin Serafin), Tomasz Polek gol gol - Marcin Szlęzak zmiana (67' Łukasz Trzaska)

ORZEŁ: Piotr Tomczyk - Dawid Cichoń, Kamil Wojtowicz, Szymon Maciaszek zmiana (50' Dariusz Szymonik) - Łukasz Bizior zmiana (65' Wojciech Mucha), Tomasz Szopa, Mateusz Koza gol, Bryan Mierzwa zmiana (46' Kamil Chapuła), Marcel Pędlowski, Dariusz Gąsiorowski gol gol, Dawid Iskra

Sędziował: Mariusz Złotek