Ostatni raz u siebie! Długo niewidziane ligowe starcie

W najbliższą niedzielę piłkarze Wisanu Skopanie ostatni raz w tym roku zagrają przed własną publicznością. Rywalem podopiecznych Janusza Hynowskiego będzie Stal Nowa Dęba.

Przed nami faza schyłkowa rundy jesiennej. Po 15 latach Wisan Skopanie oraz Stal Nowa Dęba znów powalczą ze sobą o ligowe zwycięstwo. Niegdysiejszy czwartoligowiec drugi sezon z rzędu „pałęta” się w okolicach środka tabeli klasy okręgowej. Dotychczas Stal zgromadziła na swoim 20 punktów, co przekłada się na rozczarowującą  11. pozycję w tabeli. Co ciekawe, wszystkie swoje zdobycze punktowe nowodębianie odnieśli w spotkaniach z zespołami usytuowanymi w dolnych rejonach ligowego zestawienia. W ubiegłym tygodniu Stal wygrała na własnym obiekcie z Olimpią Solo Pysznica 2:0. Najlepszym strzelcem ekipy jest Szymon Serafin - autor pięciu ligowych trafień.

Z kolei niebiesko - biało - zieloni znaleźli się ostatnio w małym dołku formy. Symptomy kryzysu są widoczne gołym okiem. Trzy porażki w czterech poprzednich meczach - taki stan rzeczy w obecnych rozgrywkach jeszcze się nie przytrafił. Jednak sytuacja w tabeli zespołu ze Skopania usprawiedliwia przed znaczącym biciem na alarm. Najbliższe spotkanie będzie jednocześnie okazją do rewanżu. W tym sezonie rywalizowaliśmy z zespołem Stali w ramach 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Stalowa Wola. Wówczas ulegliśmy w Baranowie Sandomierskim 0:2. Teraz nadszedł czas zemsty. Pierwszy gwizdek sędziego w spotkaniu Wisan Skopanie - Stal Nowa Dęba o godz. 14:00. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwać będzie trójka arbitrów w składzie: Mariusz Antosz (sędzia główny), Rafał Sawicki (sędzia liniowy I) oraz Daniel Sławek (sędzia liniowy II). W niedzielę zagramy ostatnie w tym roku domowe spotkanie ligowe, dlatego zachęcamy i zapraszamy do licznego przybycia na stadion oraz nagrodzenia naszych zawodników brawami za całą rundę jesienną. 

Po ubiegłotygodniowej pauzie do gry wracają również juniorzy naszego klubu. Podopieczni Krzysztofa Kubiaka w samo niedzielne południe zmierzą się ze Stalą Nowa Dęba. Młodzieżowcy Stali znajdują się obecnie na 4. lokacie w tabeli, dwa oczka nad naszym zespołem. Można powiedzieć jednak w lepszych humorach na boisko wybiegną zawodnicy Wisanu, którzy zanotowali ostatnio dwa zwycięstwa z rzędu. Z kolei nowodębianie ulegli u siebie Olimpii Pysznica 0:2. Szykuje się interesujące spotkanie. Zapraszamy!

odswież

Komentarze

/ajax/L2tvbWVudGFyemUvbGlzdGEvdHlwZS1OL2lkLTE4ODQ
03 listopada 2018 15:36 #2 ~sven kurdensen (gość)
Można powiedzieć że mecz z podtekstami.... paru naszych chłopaków w swoich dowodach osobistych w rubryce miejsce urodzenia ma wpisane Nowa Dęba :P
A odnośnie stadionu chodzą słuchy że chcą zrobić trybuny na podobieństwo tych w Sójkowej. Na wiosnę raczej nie wrócimy jeszcze do Skopania ale od nowego sezonu bardzo możliwe. Ale czy to są oficjalne informacje potwierdzone jakąś umową to nie mam zielonego pojęcia. Myślę że więcej się wyjaśni po zakończeniu rundy jesiennej
02 listopada 2018 22:41 #1 ~RSRMN (gość)
Pany dajcie jakieś info co do stadionu. Kiedy zagramy w końcu w SKP, jakie plany co do "trybun-ławek", jak to ma wyglądać -czy już jakieś umowy/projekty, co z halą, Fajnie byłoby coś pogdybać ;)

Dodaj komentarz

Zostań sponsorem

Masz firmę i potrzebujesz skutecznej reklamy?
A może jesteś osobą prywatną i chcesz wpłynąć na rozwój naszego klubu?

dowiedz się więcej