Pierwszy remis juniorów , pyrrusowe zwycięstwo seniorów....

17.06.2007r. – bardzo ważna niedziele dla naszego zespołu. Juniorzy grają z ceramiką o zwycięstwo, chcąc ukończyć ta rundę z samymi zdobyczami trzypunktowymi.

Z kolei drużyna seniorów by myśleć o lidze okręgowej musiała wygrać ten mecz z „Ceramiką” i liczyć na jakiekolwiek potkniecie drużyny z Mokrzyszowa. Czy wstępne założenia stały się faktem? O tym możecie się dowiedzieć w rozwinięciu, zapraszamy do relacji…

Juniorzy:
Skład: Paweł Ślęzak – Marek Jarosz, Piotr Mitka, Piotr Obara – Marcin Serafin, Piotr Bąba, Mateusz Jarosz, Karol Smykla, Robert Kmuk – Marcin Lis, Karol Bajor
Zmiany:
10min - Michał Burgchart za Pawła Ślęzaka (kontuzja)
45min – Bartłomiej Pelczar za Roberta Kmuka
70min – Łukasz Smykla wchodzi zmieniając Marcina Lisa
87min – Maciej Hałka wchodzi za Piotrka Obarę

Bramki
0-1- rzut wolny z odległości około 50m do bramki „Ceramiki” ,Marek Jarosz dośrodkowuje mocną piłkę w stronę bramki, na linii 3m znajduje się Karol Bajor, który strzałem głową kieruję piłkę do bramki.
0-2- piłka zagrana do Karola Bajora, ten pędzi na bramkę i w sytuacji sam na sam, pewnie umieszcza piłkę w bramcę.

1-2-To już druga połowa meczu. Przeciwnik decyduje się na rajd prawą stroną boiska, jeden z obrońców zupełnie zlekceważył to potencjalne zagrożenie, pomimo poświęcenia reszty, w efekcie zawodnik Hadykówki mija trzech obrońców i strzela obok bramkarza.
2-2-Cóż można powiedzieć o tej bramce, kopia z przed paru minut, tylko inny strzelec bramki…

Krótkie Podsumowanie:
I połowa – zdecydowanie drużyna gości ( czyli my) dominowała i ustalała przebieg gry. Dużo akcji skrzydłami, wjazdy do środka, te czynniki spowodowały, dośrodkowania – to wszystko sprawiło, że nasz cel (same zwycięstwa w ten rundzie) jest już na wyciągnięcie ręki.
II połowa - zmiana przebiegu gry o 180stopni, drużyna z Hadykówki zaczęła grać, to co Wisan w pierwszej odsłonie meczu, czego wynikiem było doprowadzenie do remisu, a mogło być gorzej gdyby nie świetne interwencje naszego bramkarza…Rezultat: 1 ciężko wywalczony punkt ,no i już oficjalnie można stwierdzić – WISAN SKOPANIE Juniorzy mistrzem ligi V-ty RAZ Z RZÊDU !!!.

Seniorzy:
Skład: Krzysztof Wolak – Jacek Drożdzal, Mariusz Dąbrowski, Mirosław Leszkowicz – Łukasz Trzeciak , Konrad Pluta, Paweł Durda, Marcin Furman, Damian Rup – Tomasz Pluta, Wojciech Ciołek
Zmiany:
50min – Robert Rzeszut za Damiana Rupa,
60 min – Krzysiek Kubiak za Marcina Furmana
80min – Marcin Lis za Łukasza Trzeciaka

Przebieg meczu:
I POŁOWA
Od środka rozpoczynają zawodnicy „Wisanu”, początek meczu zaczął się dość agresywnie w pierwszych 3 minutach mieliśmy okazje zobacz kilka fauli po stronie jednych jak i drugich.. Już w 4min mogliśmy wyjść na prowadzenie, gdyż z dość przypadkowej akcji , piłka trafia pod nogi Jacka Drożdzala, ten bez namysłu decyduje się na strzał, jednak na drodze do bramki stanął….Wojtek Ciołek – futbolówka zmieniła tor lotu, a bramkarz gospodarzy zaczynał od „piątki”. Początek w naszym wykonaniu można śmiało zaliczyć do udanych, gdyż w pełni kontrolowaliśmy przebieg gry. 8min- sędzia przyznaje rzut wolny dla zawodników ze Skopania. Do piłki podchodzi Damian Rup i niestety, ale źle wykonuje ten stały fragment gry. Jednak po 10min gry nagle obudzili się gospodarze- przeprowadzili pierwszą ładną akcję zakończona niecelnym strzałem.
Zaraz później „Ceramika” wykonywała rzut wolny, jednak podobnie jak przed kilkoma minutami nasz zawodnik, źle i niedokładnie. Bardzo dobre dzisiaj na prawej stronie obrony rozgrywał Mariusz Dąbrowski, co chwile siał postrach w szeregach rywali, często włączając się w akcje ofensywne naszego zespołu. Nadeszła 24min – podanie z środka boiska do Konrada Pluty, ten przekłada piłkę na lewą nogę i z 13m spokojnie umieszcza piłkę w dalszym słupku bramkarza. 0-1. 4min później mogliśmy prowadzić już 0-2. Mianowicie, Paweł Durda zagrywa na prawą stronę do niepilnowanego Marcina Furmana, który bez namysłu strzela – wprost w ręce bramkarza. Po pół godzinie gry, swoją szansę na zdobycie bramki mieli gospodarze, jednak piłka po strzale jednego z zawodników mija nasza bramkę.35min- futbolówka trafia do „Jojka”, zawodnik ten podprowadza sobie piłkę i niesygnalizowanie strzela, piłka jeszcze odbija się od ziemi – ale nie trafia ostatecznie w bramkę, ale była to ładna próba zaskoczenia. Minutę późnie dobrą akcją popisał się Paweł Durda, minął on 2 zawodników i z prawej strony wrzucił piłka wprost na głowę Tomka Pluty, jednak strzał niecelny. 39min – kolejny dobry rajd Mariusza Dąbrowskiego, wrzutka w pole karne do „Rudego”, odegranie do Wojtka Ciołka-strzał…obok bramki. Ostatnia minuta meczu, ponownie „Jojek”, dośrodkowanie na długi słupek, tam znajduje się Damian Rup, który w ekwilibrystyczny sposób umieszcza piłkę w bramce. 0-2. Chwilę po tym wydarzeniu sędzia zakończył pierwszą połowę, a ja mogłem sobie spokojnie zjeść pyszne i zajebiaszcze kanapeczki .

II POŁOWA
Rozpoczyna Hadykówka. Zaraz po wznowieniu fauluje przeciwnika Damian Rup, strzał jednak z tego rzutu wolnego z odległości około 25m nie przyniósł żadnych konsekwencji…Zaraz po tym stałym fragmencie gry „Wisan” przeprowadza bardzo ładną akcję, Damian Rup podcina piłkę nad obrońcami, tam jest Tomek Pluta, jednak piłka staje w trawie, nic z tego nie wyszło. 49min – sędzia wskazuje „wapno” po rzekomej ręce jednego z naszych zawodników. 1-2, precyzyjny strzał w lewy dolny róg, bramkarz wyczuł intencje , lecz minimalnie minął się w piłką i nie zdołał obronić tego strzału. 53min – Paweł Durda przejmuje piłkę w narożniku boiska, mija obrońcę, znajduje się w polu karnym, zostaje faulowany i karny. Podchodzi „Miro”, strzela tak samo jak przed 4min zawodnik „Ceramiki”i była to słuszna decyzja 1-3. 58min- strzał gospodarzy- Krzysiek Wolak broni ten strzał. Piłkarze ze Skopania zaczęli grać, to co cały czas ćwiczyli na treningach- grę na utrzymanie, zmuszali przeciwników do biegania, w ogóle się nie męcząc. Piłka chodziła jak po sznurku, z lewej na prawą stronę i odwrotnie, bardzo ładny fragment gry naszego zespołu.
W 65min na rajd decyduje się Paweł Durda, wrzuca w pole bramkowe, tam jest Wojtek Ciołek – strzela, bramkarz zdołał wybić piłkę nad poprzeczką. 69min- Łukasz Trzeciak pod dobrym odebraniu piłki podaje do Roberta Rzeszuta, ten prowadzi piłkę przez 15m, oddaje piłkę „Trzeciemu”, ten oddaje strzał prosto w bramkarza.. 70min- żółta kartka dla naszego kapitana.. Znowu zaczynamy grać pięknie, ciągłe i nieustanne podania, niczym najlepsze kluby świata. 80min- podanie do Konrada Pluty, ten decyduje się na rajd, mija trzech zawodników- zostaje mu tylko bramkarz- próbuje lobować, bramkarz jednak wyskakuje i łapie piłkę w ręce. 82min – piłka dochodzi na lewą stronę do Krzyśka Kubiaka, ten ścina do środka i strzela, piłka ląduje w bocznej siatce. 84min- kolejny strzał naszego zawodnika ( Konrada Pluty), niecelny. 87min- Hadykówka wykrzesała z siebie ostatnie siły i chciała strzelić bramkę kontaktową, jednak ta sztuka nie powiodła się. Od 88min ponownie zaczęliśmy grać piłką, aż do 90min, gdy sędzia zakończył mecz.
Jak wiadomo to zwycięstwo nie ma żadnego strategicznego znaczenia…..życie.