Podział punktów z Unią Skowierzyn

Seniorzy Wisanu Skopanie w przedostatnim meczu klasy okręgowej w sezonie 2015/2016 zremisowali na własnym terenie z Unią Skowierzyn 1:1 i nadal nie są pewni utrzymania w lidze.

Drużyna Wisanu Skopanie zrobiła tylko jeden mały krok w drodze do utrzymania remisując z Unią Skowierzyn. Wszyscy w Skopaniu mieli nadzieję na trzy punkty, ale tak się nie stało, bo na drodze dziś stanęła wyglądają zdecydowanie lepiej piłkarsko drużyna ze Skowierzyna.

Przez większość spotkania przyjezdni dyktowali warunki, sporo operowali piłką, wydawało się, że w pełni kontrolują, zwłaszcza w swojej strefie obronnej poczynania rywali. Wisan owszem, próbował podchodzić rywala wysoko, ale o ile obrona miejscowych nie pozwala na wiele, tak w ofensywnie nie miał za dużo do zaoferowania. Dlatego trzeba było liczyć na indywidualne przebłyski i ten miał miejsce w 39 minucie gdy po szybkiej kontrze z 25 metra nie do obrony huknął Mateusz Jarosz a piłka od poprzeczki wpadła do siatki. Gospodarze nie cieszyli się z prowadzenia zbyt długo, głupi faul blisko linii pola karnego, z którego umiejętnie skorzystał zespół ze Skowierzyna, gola bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Łukasz Lasota. Do przerwy 1:1.

W drugiej połowie bliżej zwycięstwa byli gracze ze Skowierzyna, dwukrotnie w bardzo dobrych sytuacjach przestrzelił ich napastnik. Wisan swoich szans upatrywał w stałych fragmentach gry, z których zagrożenie było tak naprawdę niewielkie. Ostatecznie w drugiej połowie żadnej ze stron nie udało się zdobyć gola i rywalizacja kończy się wynikiem 1:1. Być może był to zwycięski remis, ale to okaże się w niedzielę gdy Mokrzyszów przegrałby z Transdźgiwiem Stale. W innym wypadku losy utrzymania rozstrzygną się w ostatniej kolejce, w której Wisan zagra na wyjeździe z Olimpią Pysznica.

WISAN Skopanie - Unia Skowierzyn 1:1 (1:1)

gol 1:0 39' Mateusz Jarosz
gol 1:1 42' Łukasz Lasota

WISAN: Tomasz Kryszpin - Kacper Kłosowski zmiana (72' Mirosław Dryka) zmiana (86' Piotr Ścipień), Kamil Kędziora, Marcin Domagała, Krzysztof Kubiak - Dawid Kubisztal, Marcin Serafin, Łukasz Nieckula, Bartłomiej Furdyna, Mateusz Jarosz gol - Marcin Szlęzak zmiana (90' Dominik Kłosowski)

Sędziował: Łukasz Kijak (KS Stalowa Wola)