Pogrom - zasłużone zwycięstwo z OKS Wielowieś

W dniu dzisiejszym w meczu 8. kolejki pomiędzy Wisanem Skopanie a zespołem OKS Wielowieś padł wynik 4:0 (1:0).

Goście spotkanie skończyli w 9., ale po kolei. Mecz rozpoczął się niecałe trzy minuty po godzinie 16:00. Początkowe minuty pokazały, że drużyna przyjezdna w tym pojedynku to akurat nie będzie decydowała i tak było. Duża ilość podań, dośrodkowania oraz gra skrzydłami to tylko niektóre z aspektów gry naszego zespołu w tej potyczce.
W jednej z akcji mało brakowało a piłkę do siatki wbiłby Marcin Stępień. W 29. minucie wychodzimy na prowadzenie, nieszablonowym zagraniem popisał się Mateusz Jarosz, który w dniu swoich 18. urodzin wpakował piłkę do bramki bezpośredniego z rzutu rożnego. Na przerwę mogliśmy schodzić z wynikiem 2:0 lub 1:1, ale swoje okazje z bliskiej odległości zmarnowali Krzysiek Lis oraz zawodnik z Wielowsi. Druga odsłona tej konfrontacji rozpoczęła się wyśmienicie dla gospodarzy, fenomenalnym strzałem zza linii pola karnego popisał się wspomniany już Krzysiek Lis. W drugiej połowie trener na plac gry desygnował Dawida Rzeźwickiego, Marcina Serafina oraz Damiana Rupa. Ten ostatni, dwie minuty po wejściu na plac gry wpisał się na listę strzelców, wykorzystując prostopadłe podanie Pawła Durdy. W doliczonym już czasie sędzia podyktował rzut karny, który pewnie na czwartego gola tego spotkania zamienił Paweł Durda. Wynik mógł być jeszcze wyższy, bowiem strzał Krzyśka Kubiaka trafił w poprzeczkę. W między czasie jeszcze dwóch graczy z drużyny przyjezdnych dostało czerwone kartki za dyskusję z arbitrem.
Mecz wygrany niewątpliwie zasłużenie, co ważne na zero z tyłu. Dobra współpraca w każdej formacji oraz pewne interwencje naszego bramkarza przyczyniły się do tego, jakże ważnego zwycięstwa. Brawa także należą się dla naszych kibiców za fantastyczny doping! Kolejny mecz z udziałem naszej drużyny w następną niedzielę w Skowierzynie z tamtejszą Unią.

WISAN Skopanie - OKS Wielowieś 4:0 (1:0)

gol 1:0 29' Mateusz Jarosz
gol 2:0 46' Krzysztof Lis
gol 3:0 86' Damian Rup
gol 4:0 92' Paweł Durda (karny)

WISAN: M. Kryszpin - K. Kubiak, M. Mitka, P. Durda gol, J. Drożdżal - M. Sudół zmiana (61' D. Rzeźwicki), S. Partyka zmiana (74' M. Serafin) K. Lis gol, M. Jarosz gol - W. Ciołek żółta kartka, M. Stępień zmiana (84' D. Rup gol)

Sędziował: Jan Grdeń