Pójść za ciosem - pierwszy mecz barażowy

W środę 27 czerwca czeka nas pierwszy pojedynek barażowy o udział w klasie okręgowej. Przeciwnikiem podopiecznych Janusza Hynowskiego będzie 14. zespół piątej ligi - Górnovia Górno. Zwycięzca dwumeczu najbliższy sezon spędzi na szczeblu okręgowym, a przegrany będzie musiał występować w stalowowolskiej klasie A.

W trzydziestu czterech ligowych spotkaniach Górnovia wygrywała jedenastokrotnie, trzy razy podzieliła się punktami, a w dwudziestu potyczkach musiała uznać wyższość rywala. Piłkarska wiosna w wykonaniu piłkarzy z Górna była zdecydowanie lepsza w porównaniu do rundy jesiennej. Na półmetku sezonu drużyna naszych najbliższych rywali zdobyła zaledwie 11 punktów. Solidnie przepracowana przerwa zimowa spowodowała, że Górnovia zakończyła sezon ostatecznie z dorobkiem 36 punktów. Ich strata do bezpiecznego miejsca gwarantującego pewne utrzymanie wyniosła zaledwie jedno oczko. Wydaje się, że zawodnicy tego klubu pokpili sprawę w ostatnim meczu sezonu przegrywając 3:0 ze Spartą Jeżowe. Komplet punktów w tym starciu, z perspektywy czasu, wystarczyłyby do realizacji nadrzędnego celu - zapewnienia sobie ligowego bytu.

Teraz na drodze Górnovii stanie znajdujący się na fali wznoszącej zespół ze Skopania. Wszyscy doskonale wiemy w jakich wręcz nieprawdopodobnych okolicznościach piłkarze Wisanu wywalczyli sobie szansę występu w pojedynku barażowym. Marzenia o awansie na początku czerwca były tylko czysto matematyczne. Niebiesko - biało - zielonym udało się jednak odrobić jedenastopunktową stratę do Transdźwigu Stale i rzutem na taśmę awansować na trzecią pozycję w ligowej tabeli. Można powiedzieć, że historia zatoczyła koło. Meczem z Górnovią nasza ekipa w ubiegłym sezonie żegnała się z piątą ligą, a obecnie w rywalizacji z tym samym przeciwnikiem powalczy o powrót do tej klasy rozgrywkowej. Rywale po dwu sezonowym pobycie w lidze okręgowej będą chcieli tam pozostać. Czy im się to uda? Sympatycy Wisanu wierzą bardzo, że nie tym razem. Nasza drużyna musi dać z siebie wszystko, co przecież niejednokrotnie nam pokazywała, a wtedy o pozytywny wynik będziemy spokojni. Zawody poprowadzi w roli arbitra głównego - Piotr Chmura ze Stalowej Woli, natomiast na asystentów zostali oddelegowani Tomasz Chamera i Jerzy Jaskot. Początek spotkania na stadionie w Baranowie Sandomierskim o godz. 17:00! Wspomóżmy naszych chłopaków! Niech okręgówka po roku przerwy ponownie zawita do Skopania!

odswież

Komentarze

/ajax/L2tvbWVudGFyemUvbGlzdGEvdHlwZS1OL2lkLTE4MTM
27 czerwca 2018 10:27 #1 ~herbicyd (gość)
Transmisja na żywo na Nadwisłą 24 zobacz link

Dodaj komentarz

Zostań sponsorem

Masz firmę i potrzebujesz skutecznej reklamy?
A może jesteś osobą prywatną i chcesz wpłynąć na rozwój naszego klubu?

dowiedz się więcej