Postawić się faworytowi - szlagier w Baranowie Sandomierskim

Przed nami 22. kolejka stalowowolskiej klasy A, w której Wisan Skopanie zmierzy się przed własną publicznością z Siarką II Tarnobrzeg. Spotkanie to odbędzie się w niedzielę, 6 maja i będzie niewątpliwie jednym z najciekawszych w tej serii gier, bowiem naprzeciwko siebie staną drużyny, które w rundzie wiosennej nie zaznały goryczy straty choćby punktu.

Niezwykle trudne zadanie czeka nasz zespół w najbliższą niedzielę. Seniorzy naszego klubu spróbują zdobyć kolejne punkty w konfrontacji z zespołem zajmującym obecnie drugą lokatę w ligowej tabeli. Siarka II Tarnobrzeg z dorobkiem 55 punktów ustępuje w tabeli jedynie LZS Jadachy. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Michała Szymczaka pewnie pokonali w małych derbach Tarnobrzega OKS Wielowieś 4:0. Ekipa Siarki może pochwalić się zarówno rewelacyjnym dorobkiem strzeleckim jak i skuteczną grą obronną, co czyni ich najlepszą siłą ofensywną i defensywną w rozgrywkach - 118 zdobytych i 13 straconych bramek. W Tarnobrzegu w trakcie przerwy zimowej doszło do zmiany pierwszego szkoleniowca. W porównaniu z poprzednikiem, nowy trener obrał sobie za główny cel ogrywanie juniorów oraz zawodników niemieszczących się w kadrze pierwszej drużyny Siarki, który po części realizuje. W rundzie wiosennej incydentalnie dochodzi już bowiem do sytuacji, kiedy w składzie meczowym na spotkanie A klasy znajdują się piłkarze, którzy w ten sam weekend walczyli z powodzeniem na centralnym szczeblu rozgrywek. 

W niedzielę po obu stronach boiska naprzeciwko siebie staną drużyny, które w nowym roku zanotowały komplet zwycięstw. Co więcej, Wisan i Siarka II mogą się także poszczycić znakomitymi seriami meczów bez porażki. Ostatni raz obydwa zespoły schodziły z boiska na tarczy na początku października. Przed nami więc pierwsze starcie pomiędzy bezpośrednimi konkurentami w walce o awans do klasy okręgowej w tej rundzie. Stawka niedzielnego meczu będzie ogromna. Zwycięstwo Wisanu pozwoli zbliżyć się do przeciwnika w ligowej tabeli. Z kolei trzy punkty dla Siarki II będą gwarancją spokoju na dalszą część ligowej rywalizacji. Nie ma się jednak co oszukiwać - faworytem niedzielnego pojedynku będzie drużyna gości. O sile Siarki II Tarnobrzeg gracze Wisanu zdążyli się już przekonać we wrześniowym pojedynku obu drużyn. W jesiennej rywalizacji niebiesko-biało-zieloni ulegli na zwierzynieckim stadionie 8:0. Tym razem jednak podopieczni Janusza Hynowskiego posiadać będą atut własnego boiska, do tego dochodzą bardzo dobre wyniki osiągane w ostatnich meczach. Wierzymy, że determinacją i wolą walki będziemy w stanie postawić trudne warunki gościom i pokażemy, że stać nas na wiele w obecnym sezonie. Jednym słowem - czas na szlagier 22. kolejki. Tego nie wolno przegapić. Zawody poprowadzi trójka arbitrów w składzie: Jerzy Jaskot (główny), Ryszard Niuchaj (boczny I) oraz Daniel Piwowar (boczny II). Synoptycy przewidują piękną, słoneczną pogodę, która wręcz zachęca do przyjścia na stadion. Pierwszy gwizdek sędziego o godz.16:00. Serdecznie zapraszamy!

odswież

Komentarze

/ajax/L2tvbWVudGFyemUvbGlzdGEvdHlwZS1OL2lkLTE3ODA
05 maja 2018 21:38 #1 ~kibic (gość)
No coz Panowie......licze na walke do ostatniej minuty.
Wynik bardzo wazny!!
Niech kazdy z grajacych da z siebie ile tylko ma w sercu!!
POWODZENIA!!!

Dodaj komentarz

Zostań sponsorem

Masz firmę i potrzebujesz skutecznej reklamy?
A może jesteś osobą prywatną i chcesz wpłynąć na rozwój naszego klubu?

dowiedz się więcej