Ważne trzy punkty, Sokół Kamień pokonany, gol z 60m

Pierwsze zwycięstwo na wyjeździe w tej rundzie odnieśli zawodnicy Wisanu Skopanie, którzy pokonali Sokół Kamień 0:3.

Początkowy okres spotkania to próba zdominowania przez miejscowych, którzy więcej utrzymywali się przy piłce, jednak nie przekładało się to klarowne sytuacje bramkowe. W 9 minucie po ciekawej akcji z prawej strony piłkę po podaniu Dawida Rzeźwickiego w polu karnym otrzymał Marcin Lis i pokonał bramkarza gospodarzy. Wisan chciał pójść za ciosem, po dograniu/strzale Marcina Hynowskiego do piłki dopadł Marcin Lis, który po raz drugi umieścił piłkę w siatce, jednak tym razem arbiter liniowy dopatrzył się pozycji spalonej. Swoje okazje mieli również gracze Sokoła, jednak nie było ich za wiele, bowiem bardzo łatwo dawali się złapać na pozycji spalonej. W końcu w sytuacji niemal sam na sam znalazł się jeden z gospodarzy, jednak próba lobu była nieudana. Do przerwy 1:0.
Od początku drugiej połowy gry nie ułatwiał nieustający deszcz, któremu towarzyszyła burza. W 53 minucie po szybkiej kontrze do czystej pozycji doszedł Konrad Pluta, ale nasz gracz zdaniem sędziego liniowego znalazł się na spalonym. W 66 minucie o panujących, bardzo niekorzystnych warunkach atmosferycznych przekonała się drużyna z Kamienia. Z własnej połowy piłkę w przód na naszych napastników zagrał Tomek Polek, futbolówka w ostatnim momencie dostała poślizgu, zaskakując tym samym bramkarza Kamienia i odbijając się jeszcze od poprzeczki wpadła do siatki. Nasza ekipa szanowała wynik, na bardzo niewiele pozwalała rywalowi, wszelkie próby stworzenia jakiegokolwiek zagrożenia były szybko kasowane. W 74 minucie na wysokości pola karnego przeciwnika minął Witek Uzar, ale bramkarz Sokoła szybko powstrzymał naszego zawodnika. Chwilę później po indywidualnej akcji minimalnie niecelnie zza pola karnego uderzał Mateusz Jarosz. W 82 minucie na boisku pojawił się Krzysiek Kubiak, który zastąpił Marcina Lisa. Zmiana okazała się bardzo trafna, po trzech minutach od wejścia na placu gry Krzysiek wpisał się na listę strzelców, a asystę przy tym trafieniu zanotował Kacper Smykla. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:3. Nasza ekipa w pełni zasłużenia pokonała swojego rywala, pokazała dojrzalszy futbol, z wielką kulturą gry i przede wszystkim potrafiła wykorzystać swoje sytuacje.

Sokół Kamień - WISAN Skopanie 0:3 (0:1)

gol 0:1 9' Marcin Lis (asysta Dawid Rzeźwicki)
gol 0:2 66' Tomasz Polek
gol 0:3 86' Krzysztof Kubiak (asysta Kacper Smykla)

WISAN: Mateusz Kuszaj - Jacek Drożdzal, Paweł Durda, Tomasz Polek gol - Mateusz Jarosz, Dawid Rzeźwicki, Marcin Hynowski żółta kartka, Konrad Pluta, Kacper Smykla - Witold Uzar, Marcin Lis gol zmiana (82' Krzysztof Kubiak gol)

Sędziował: Piotr Chmura