Ważne zwycięstwo i przygnębiająca porażka...

15.08.2007r. – tego dnia odbywała się druga kolejka zmagań o mistrzostwo VI ligi.

„Wisan” Skopanie udał się na wyjazd do Chwałowic i tutejszego „Jezioraka”.
JUNIORZY

O godzinie 14:00 swój mecz rozgrywali juniorzy, którzy wyszli w następującym ustawieniu
Paweł Ślęzak-Piotr Obara, Łukasz Smykla, Marek Jarosz- Marcin Serafin, Piotr Bąba (c), Robert Kmuk, Karol Smykla, Paweł Nowak-Marcin Stępień, Karol Bajor.
Zmiany:
30min- Łukasz Jarosz za Karola Bajora
65min- Łukasz Jarosz II za Piotra Bąba
Bramki:
Jedyna bramka w tym meczu padła z rzutu karnego w 17min spotkania. Piłka została kopnięta w stronę bramki strzeżonej przed „Walliego”, wpadła by do bramki gdyby nie Marek Jarosz. Dotknął on piłki ręką, za co otrzymał czerwony kartonik. Karnego pewnie wykorzystał jeden z graczy „Jezioraka”. Ten wynik utrzymał się do końca spotkania

SENIORZY
Natomiast o 16:00 swój mecz rozgrywali seniorzy, którzy przystąpili do tego meczu w następującym zestawieniu:
Michał Szczypta – Mirosław Leszkowicz, Krzysztof Kubiak, Marcin Furman- Łukasz Trzeciak, Marcin Hynowski, Konrad Pluta, Damian Rup, Robert Rzeszut- Tomasz Pluta, Marcin Lis.
Zmiany:
75min- Piotr Bąba za Łukasza Trzeciaka

Relacja:

I POŁOWA
Piłkarskie widowisko rozpoczynają gospodarze. Po trzech minutach drużyna ze Skopania wywalczyła pierwsze „korner”. W 5min była pierwsza szansa na objecie prowadzenia przez nasz zespół- wrzucenie piłki z lewej strony na nogę Krzyśka Kubiaka, który uderza bez przyjęcia, ale bramkarz „Jezioraka” obronił ten strzał. 10min-pierwsza interwencja naszego bramkarza. Trzy minuty później gospodarze oddali groźny strzał na naszą bramkę. W 17min znowu do głosu doszli nasi zawodnicy- pięknym strzałem z 25metra, prostym podbiciem strzela Tomasz Pluta, ale ponownie bramkarz z Chwałowic wychodzi obronną ręką. W 25min szybką kontrę przeprowadzili gospodarze, która zakończyła się strzałem w słupek. W 30min „Rudy” dostaje piłkę zaraz za połową boiska, decyduje się na rajd, strzela sprzed 16m i znowu goalkeeper gospodarzy broni. 37min- sytuacja sam na sam zawodnika z numerem18(Czeski Pornol ) z Michałem Szczyptą, jednak zawodnik oddał niecelny strzał. Pięć minut do końca pierwszej połowy, gospodarze mają rzut wolny. Jeden z graczy oddaje strzał, piłka po rykoszecie zmierza do naszej bramki nad Michałem, jednak nasz bramkarza popisuje się dobrą interwencją i wybija piłkę na rzut rożny. Po pięciu minutach sędzia odgwizduje koniec pierwszej odsłony meczu.

II POŁOWA
Rozpoczyna „Wisan”. W 55min rzut rożny wykonuje „Rudy”, wrzuca piłkę na 7metr od bramki, tam znajduje się „Trzeci”, który strzela bramkę głową i daje prowadzenie. 0-1. 57min- strzela Damian Rup, bramkarz broni z kłopotami, wybijając na rzut rożny. W 60min po faulu na Konradzie Plucie sędzia odgwizdał rzut karny. Do piłki podchodzi nasz kapitan „Miro” i pewnym strzałem podwyższa stan dzisiejszego spotkania 0-2. 67min akcja z prawej strony, Robert podaje po ziemi do Konrada, ten uderza, ale nie trafia w bramkę w dogodnej sytuacji. 70min- rzut wolny. Po wrzuceniu piłki najwyżej wyskakuje Robert Rzeszut, ale strzela głową nad bramką. 73min- gdy wydawało się, że „Wisan” kontroluje grę, „Jeziorak” przeprowadził zabójczą kontrę, zawodnik przejął piłkę na 12metrze, następnie strzelił pod poprzeczkę, nasz bramkarza był bez szans przy tym strzale.77min – „Rupek” niecelnie po centrze z rzutu rożnego. Dwie minuty później rzut wolny z odległości około 23m dla Skopania. Do piłki podchodzi Damian Rup i umieszcza piłkę w same „widły” bramki, pozbawiając nadziei gospodarzy na choćby 1 pkt,1-3. W 80min sędzia podyktował wolny dla gospodarzy, ale nic z tego nie wynikło. „Wisan” zaczął grac na czas. 84min- kiks Marcina Furmana, przejęcie piłki przez zawodnika z Chwałowic, który oddaje niecelny strzał. Sędzia dolicza 3min do regulaminowego czasu gry, po upłynięciu 180sekund kończy dzisiejsze zmagania, w których lepszą drużyną okazała się ekipa ze Skopania.