Wisan gra dalej, zwycięstwo pucharowe w Majdanie Królewskim

W drugiej rundzie Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Stalowa Wisan Skopanie pokonał w Majdanie Królewskim, lokalną Koronę 1:5.

Mimo środowego terminu spotkania, którego stawką była trzecia runda Pucharu Polski, Wisan Skopanie przystąpił do meczu w swoim prawie najmocniejszym składzie. Obie ekipy dostarczyły dzisiaj swoim fanom sporą dawkę wesołego futbolu, niespotykane na ligowych arenach dość ryzykowne zagrania były dzisiaj codziennością, nie brakło również twardej gry o futbolówkę i niekiedy ciekawej, szybkiej i kombinacyjnej gry zakończonej bramkami.
Wynik w 6 minucie spotkania otworzył Tomek Polek - po dośrodkowaniu Łukasza Nieckuli z rzutu rożnego w polu karnym odnalazł się Tomek i z bliskiej odległości trafił do siatki przeciwnika. Prowadzenie w 17 minucie podwyższył po dłuższej wymianie Marcin Szlęzak, do którego w polu karnym dograł Dawid Rzeźwicki. W 23 minucie ponownie do siatki rywala trafił Marcin Szlęzak, tym razem po zagraniu Witka Uzara. Kilka minut później znowu do pozycji strzeleckiej doszedł Marcin Szlęzak, teraz po długim zagraniu od Mateusza Kuszaja, Marcin trafił w słupek. Do przerwy było jeszcze kilka okazji na zmianę wyniku, swoje sytuację mieli również miejscowi, ale nasza obrona nie dała wbić sobie bramki. Do przerwy 0:3.
W drugiej połowie identycznie jak w pierwszej kibice zebrani tego dnia na stadionie w Majdanie Królewskim zobaczyli trzy bramki, ale jedna była udziałem zawodników Korony. W 58 minucie zza pola karnego wracającego do bramki Kuszaja przelobował gracz z Majdanu. W 60 minucie w polu karnym faulowany był Łukasz Obara, który dziesięć minut wcześniej wszedł na boisko. Jedenastkę wykorzystał nasz bramkarz - Mateusz Kuszaj. Rezultat 1:5 w 73 minucie po dośrodkowaniu Kacpra Smykli z rzutu rożnego strzałem głową ustalił Łukasz Obara. Ostatecznie wygrywamy w Majdanie Królewskim 1:5 i przechodzimy do kolejnej rundy, której spotkania odbędą się 18 września.

Korona Majdan Królewski - WISAN Skopanie 1:5 (0:3)

gol 0:1 6' Tomasz Polek (asysta Łukasz Nieckula)
gol 0:2 17' Marcin Szlęzak (asysta Dawid Rzeźwicki)
gol 0:3 23' Marcin Szlęzak (asysta Witold Uzar)
gol 1:3 58' Bartłomiej Gawroński
karny 1:4 60' Mateusz Kuszaj
gol 1:5 73' Łukasz Obara (asysta Kacper Smykla)

WISAN: Mateusz Kuszaj gol - Krzysztof Zych, Tomasz Polek gol, Paweł Durda, Bartłomiej Furdyna - Witold Uzar, Marcin Hynowski, Dawid Rzeźwicki zmiana (48' Łukasz Obara gol), Kacper Smykla, Łukasz Nieckula - Marcin Szlęzak gol gol

Sędziował: Łukasz Kijak