Wisan ogrywa San Wrzawy

W niedzielne popołudnie Wisan Skopanie pokonał San Wrzawy 7:1 i zrobił kolejny ważny krok w walce o utrzymanie.

Efektowne i przekonywujące zwycięstwo w ramach 26. kolejki klasy okręgowej odnotowała drużyna Wisanu Skopanie, która na własnym obiekcie wygrała z Sanem Wrzawy 7:1. Od 26 marca br. zawodnicy ze Skopania czekali na kolejne zwycięstwo w rundzie wiosennej.

W wyjściowej jedenastce Wisanu w porównaniu z ostatnią rywalizacją na tarnobrzeskim Mokrzyszowie zaszło sporo zmian, po raz pierwszy od początku spotkania na lewej obronie pojawił się Daniel Sobierajski, zmiany zaszły również w większości pozostałych pozycji, parę stoperów stanowili jak to w większości meczów Kamil Kędziora i Marcin Domagała, a po powrocie z zagranicy w środku pola zagrał Marcin Hynowski.

Wynik rywalizacji rozgrywanej na stadionie w Skopaniu otwarty został już w 48 sekundzie meczu, kombinacyjna zespołowa akcja rozpoczęta szybko po rozpoczęciu meczu kończy się dograniem w pole karne i skutecznym wykończeniem przez Marcina Szlęzaka. Nie minęły dwie minuty i goście odpowiedzieli strzałem z dystansu wykorzystując błąd naszej defensywy. Tempo zdobywania bramek zostało podtrzymane, gdy w 5 minucie na 2:1 zza pola karnego idealnie przymierzył Marcin Serafin. Kolejne trafienie padło w 11 minucie, po dograniu z prawej od Mateusza Jarosza bramkarza gości uderzeniem głową pokonał Bartek Furdyna. Wisan nie zamierzał przestawać i dalej szukał swoich okazji, w 22 minucie po ciekawej akcji niewiele obok słupka piłkę posłał Mateusz Jarosz. W 29 minucie miejscowi podwyższyli prowadzenie, po rzucie rożnym drugiego dzisiaj gola zdobył Marcin Szlęzak. Jeszcze ciekawiej wyglądała kombinacyjna akcja Wisanu z 36 minuty, dwójkowa wymiana podań pomiędzy Mateuszem Jaroszem i Dawidem Kubisztalem kończy się golem zdobytym przez tego drugiego i rezultatem 5:1 do przerwy.

W drugiej połowie Wisan zdecydowanie zwolnił ze zdobywaniem kolejnych bramek. Szósta i siódma bramka wieńcząca dzisiejsze zmagania padły w samej końcówce. Na 6:1 bezpośrednio z rzutu wolnego trafił Łukasz Nieckula, a wynik już w doliczonym czasie gry ustalił po zamieszaniu w polu karnym Marcin Serafin.

Ekipa z Wrzaw powoli żegna się z rozgrywkami w stalowowolskiej klasie okręgowej, Wisan wcale tego nie zamierza robić. Do zakończenia zmagań zostały cztery mecze, czyli dwanaście punktów do zdobycia. O te najbliższe trzy punkty Wisan powalczy już w tą niedzielę, gdy do Skopania przyjedzie Jeziorak Chwałowice.

gol 7:1 90+1' Marcin Serafin

WISAN: Tomasz Kryszpin - Dawid Kubisztal gol, Kamil Kędziora zmiana (58' Kacper Kłosowski), Marcin Domagała, Daniel Sobierajski zmiana (83' Mirosław Dryka) - Mateusz Jarosz, Marcin Hynowski zmiana (71' Piotr Ścipień), Marcin Serafin gol gol, Krzysztof Kubiak, Bartłomiej Furdyna gol zmiana (67' Marcin Stępień) - Marcin Szlęzak gol gol zmiana (46' Łukasz Nieckula gol)

Sędziował: Bartosz Opiela (KS Dębica)