Wysokie zwycięstwa juniorów i seniorów na zakończenie rozgrywek VI ligi 2006/2007

24.06.2007r- po zakończonym roku szkolnym ,przyszedł czas na ostatni mecz sezonu na boiskach A klasy.

W Skopaniu na tutejszym stadionie, drugi w tabeli „ Wisan” podejmował spadkowicza „ Płomień” Trześń. Jest to mecz o nic, gdyż sprawa mistrzostwa i awansu rozstrzygnęła się kolejkę temu na rzecz drużyny z Mokrzyszowa. Jeśli nie byliście na meczu juniorów bądź seniorów, a chcecie się dowiedzieć, chociaż trochę o meczu- zapraszam do przeczytania relacji…
JUNIORZY:
Skład: Paweł Ślęzak- Marek Jarosz, Piotr Mitka, Łukasz Smykla – Marcin Lis, Piotr Bąba, Karol Smykla, Robert Kmuk, Mateusz Jarosz – Piotr Obara, Karol Bajor
Zmiany:
46min-Marcin Stępień za Marcina Lisa
46min-Łukasz Jarosz II za Marka Jarosza
46min-Łukasz Jarosz I za Piotra Bąbę
60min-schodzi Karol Bajor

Bramki:
I POŁOWA
1-0 – rajd Karola Bajora zza szesnastki silny strzał w krótki róg, piłka wpada od poprzeczki do bramki.
2-0 – znowu Karol Bajor, mija obrońców i spokojnym strzałem podwyższa wynik
3-0 – Karol Smykla decyduje się na rajd z własnej połowy boiska, po przebiegnięciu z piłką ok.60m decyduje się na strzał i strzela bramkę.
4-0- po podaniu Piotra Mitki piłkę przejmuje Karol Bajor, który strzela trzecią swoją bramkę, czyli zalicza „Hat-tricka”.
5-0- piłka z głębi pola trafia do Karola Bajora, a ten po raz kolejny nie daje złudzeń bramkarzowi i strzela bramkę.
6-0 – obrońcy gości wybijają piłkę za 16m, a tam znajduje się Mateusz Jarosz, który strzałem z pierwszej piłki podwyższa rezultat.

II POŁOWA
7-0 – po minięciu jednego zawodnika, Marcin Stępień strzela zza szesnastki i pokonuje bramkarza
8-0 – Marcin Stępień po raz kolejny w roli głównej, po minięciu rywali strzela czubkiem buta po ziemi obok bramkarza.
9-0 – Łukasz Jarosz I (z Woli) przeszedł dwóch obrońców i strzela na bramkę, piłka wpada do siatki pod ręką bramkarza.
10-0 – pokaz małej „klepki” Karola Smykli i Łukasza Jarosza I – zakończona strzałem tego pierwszego zawodnika obok bramkarza.
11-0 – mamy drugiego „Hat-trick’a”, Marcin Stępień przejmuje piłkę, podprowadza ją kilka metrów i strzela tuż przy słupku.
12-0 - wrzutka z rzutu rożnego. Piłka spada wprost na głowę Karola Smykli, który kieruje piłkę do siatki, w ten sposób Karol strzela 3bramkę w meczu, 18 w rundzie wiosennej i zalicza „Hat-Tricka”.

SENIORZY:
Skład:
Krzysztof Wolak – Paweł Durda, Mariusz Dąbrowski, Marcin Furman – Łukasz Trzeciak , Konrad Pluta, Damian Rup, Robert Rzeszut, Krzysztof Kubiak , Wojciech Ciołek , Tomasz Pluta
Zmiany
50min-Marek Jarosz za Roberta Rzeszuta
50min-Piotr Bąba za Damiana Rupa
50min-Marcin Lis za Krzyśka Kubiaka
70min – Karol Bajor za Tomasza Plutę

Przebieg meczu:
Mecz rozpoczyna drużyna „Wisanu”. Drużyna Trześni mecz rozgrywa w 10-tkę. Pierwszą dobra akcję nasza epika przeprowadziła w 4min – podanie Tomka Pluty do Krzyska Kubiaka, który decyduje się na to, do czego nas już zdążył przyzwyczaić, mianowicie- rajd. Mija obrońcę i strzela bardzo lekko, piłka w rękach bramkarza. 5min-pierwszy faul na „Rudym”.
8min – wszystko zaczęło się od złego podania „Jojka”. Następnie aut wykonują goście, do piłki podchodzi dwóch naszych zawodników, piłka mija jednego obrońcę, drugiego i na 11 metrze napastnik „Płomienia” w sytuacji sam na sam nie daje szans bramkarzowi. 0-1Trzy minuty później bardzo ładnym podaniem popisuje się Łukasz Trzeciak, który piłkę kieruje do Wojtka Ciołka, a ten strzela bez zastanowienia- obok bramki.13min- Tomek Pluta przy narożniku boiska, mija obrońcę i decyduje się na strzał z ostrego kąta – niecelnie. Piłkarzom ze Skopania zupełnie się nie układało, czego wynikiem była utrata bramki, przewrócenie się na piłce jednego z naszych piłkarzy i brak wykończenia. 24min – podanie z środka boiska do Krzyska Kubiaka, ten biegnie z piłką kilka metrów , wrzuca względnie dobrą piłkę, wprost na nogę Damiana Rupa, ale zupełnie nie wyszedł strzał temu zawodnikowi – ponad bramką. 30min- bezradności ciąg dalszy, Konrad Pluta decyduje się na strzał zza „szesnastki” – piłka znów nie znalazła drogi do siatki. 32min- Krzysiek Kubiak mija dwóch zawodników, wrzuca piłkę w pole karne , tam znajduje się Wojtek Ciołek, który strzałem głową w długi róg doprowadza do remisu. Dwie minuty później Konrad Pluta podaje do „Rudego”, a ten decyduje się na zaskakujący strzał – jednak znowu niecelnie. 38min- piłka na prawej stronie boiska, przejmuje ją Robert Rzeszut, decyduje się na dośrodkowanie, gdy wydawało się, że piłkę złapie bramkarz, wtedy nagle z głębi pola wyskoczył Tomek Pluta, który wyprzedził bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. 2-1. Pięć minut po tym zdarzeniu żółta kartkę otrzymuje jeden z zawodników gości za faul na „Rudym”. Za chwilę sędzia zakończył pierwszą odsłonę spotkania, a trener dał sygnał do rozgrzewki zawodników rezerwowych.

II połowa
45min – drugą część gry rozpoczynają goście. „Wisan” tą drugą odsłonę meczu rozpoczął w niezmienionym składzie. Po trenerskich radach, umotywowani i podbudowani, nasi zawodnicy chcieli odnieść nad ostatnią drużyna w tabeli przekonujące zwycięstwo. Do 50min drużyna ze Skopania miała dwie dogodne sytuacje do zmiany wyniku, lecz ten wyczyn się nie udał. Trener w tej właśnie minucie przeprowadza trzy zmiany i na boiska wpuszcza młodych zawodników z juniorów.53min- podanie ze środka boiska do naszego najlepszego strzelca Wojtka Ciołka. Zawodnik ten przejmuje piłkę, podprowadza parę metrów, gubi obrońcę i znajduje się w sytuacji 1 na 1. Jednak jak już nas przyzwyczaił, takich okazji się nie marnuje, strzela pewnie bramkę w krótki róg bramkarza, 3-1. Dwie minuty później na 4-1 podwyższył Konrad Pluta. Gra toczyła się na prawej stronie boiska, w posiadaniu piłki był Tomasz Pluta, który zauważył lepiej ustawionego od siebie kolegę. Konrad po podaniu, bez wahania strzela w krótki róg bramkarza, bramkarz poszedł w drugą stronę i strzela bramkę. 56min- kolejna minuta i kolejna bramka. Ładna akcja naszych trzech ofensywnych graczy : Wojtka Ciołka, Konrada Pluty i Tomka Pluty. Po wymienieniu około 10 podań na małej przestrzeni, piłka w końcu trafia do naszego egzekutora Wojtka, a ten spokojnie wykańcza tą akcję, strzałem z niewielkiej odległości.Po strzeleniu bramki na 5-1 gra się nieco uspokoiła. Bramki, które padły były najprawdopodobniej wynikiem zmęczenia drużyny gości, gdyż nie grali oni w kompletnym składzie. Jednak oni też przeprowadzali nieliczne kontry, zazwyczaj to jeden zawodnik na boku pomocy, decydował się na rajd wbiegając w środek boiska, i próbował zagrozić naszemu bramkarzowi, który nie przemęczał się na bramce zbytnio.65min-Konrad dostaje podanie od Pawła Durdy, który od 50min wrócił na swoja nominalną pozycję ( środek pomocy) , na stoperze grał Marek Jarosz, ale wracając do akcji…Konrad przyjmuje piłkę i szybko decyduje się na strzał, strzela w środek bramki, piłka po nodze bramkarza wpada do siatki, 6-1Zaraz później kolejna dobra akcja naszych zawodników, po zamieszaniu w polu karnym obrońcy z Trześni wybijają przed pole karne, tam był Marcin Lis, który strzela z pierwszej piłki – piłka ląduje w bramce, ale sędzia liniowy od jakiegos czasu już trzymał chorągiewkę w górze – spalony. 69min- faul na 25m jednego z zawodników Wisanu. Rzut wolny dla „Płomienia”, miękko wrzucona piłka na 5metr, a tam obok bramkarza jeden z zawodników gości umieszcza piłkę w bramce. Kilka minut później pojawił się na boisku kolejny zawodnik- Karol Bajor. Ten zawodnik też mógł strzelić bramkę, gdyż w 80min otrzymał podanie z lewej strony, odwrócił się z piłką w stronę bramki i jego strzał z trudem łapie bramkarz. „Knock-down” drużyna ze Skopania zadała w 85min. Marcin Furman przejął piłkę, podaje natychmiast futbolówkę do Konrada Pluty, ten znajdując się na 10m – spokojnie przymierza w lewy róg bramkarza i strzela swoją trzecią bramkę w meczu. W 90min nie przedłużając meczu, sędzia kończy ostatnią 26 kolejkę VI ligi.