kswisan.pl / kswisan.tbg.net.pl
Klasa A, podokręg Stalowa Wola, 2020/21
Juniorzy starsi: Klasa A, podokręg Stalowa Wola, 2020/21

Zwycięstwo w Cyganach - Powiatowe Mistrzostwa Europy

W spotkaniu II kolejki fazy grupowej Powiatowych Mistrzostw Europy, Litwa (Wisan Skopanie) ograła Maltę (LZS Cygany) 4:2.

Spotkanie rozgrywane na boisku nasączonym wodą lepiej zaczęli zawodnicy reprezentujący LZS Cygany, którzy po 23 minutach prowadzili już 2:0. Wisan grający z kilkoma brakami kadrowymi odpowiedział w 34 minucie, wówczas piłkę w siatce tuż pod poprzeczką zmieścił Marcin Lis. Chwilę później arbiter Krzysztof Ordon po faulu na Kacprze Smykla słusznie wskazał na wapno, do piłki podszedł Piotr Bąba i uderzył w lewy dolny róg, jednak goalkeeper gospodarzy zdołał dotknąć futbolówkę, która odbiła się od słupka wprost pod nogi wykonawcy rzutu karnego i Piotr strzelił wyrównującą bramkę. Do przerwy 2:2.
W II odsłonie obie ekipy próbowały przechylić szale na swoją korzyść, jednak długo długo nic nie chciało wpaść. Aż do 77 minuty, gdy drugi raz w tej konfrontacji bramkarza Malty pokonał Marcin Lis. Minutę później ten sam zawodnik po wymianie podań z Piotrem Bąbą zanotował trzecią bramkę. Ostateczny rezultat mógł być jeszcze wyższy, jednak po strzale Marcina Lisa piłka zmierzająca do siatki zatrzymała się w wodzie.

Grano: 2 x 40min.

Malta (LZS Cygany) - Litwa (WISAN Skopanie) 2:4 (2:2)

gol 1:0 14' ?
gol 2:0 23' ?
gol 2:1 34' Marcin Lis
gol 2:2 35' Piotr Bąba
gol 2:3 77' Marcin Lis
gol 2:4 78' Marcin Lis

WISAN: M. Kryszpin - K. Kubiak, Z. Pluta, B. Furdyna - M. Jarosz żółta kartka, K. Smykla, S. Partyka, M. Serafin żółta kartka, M. Stępień - M. Lis gol gol gol, P. Bąba gol oraz K. Kędziora, A. Gnat

Sędziował: Krzysztof Ordon