Zwycięstwo z KP Zarzecze na własnym obiekcie

W ramach 24. kolejki klasy okręgowej Wisan Skopanie pokonał na własnym terenie KP Zarzecze 2:1. Bramki dla naszej ekipy zdobywali Marcin Szlęzak i Arek Nowak.

Od pierwszych minut środowej rywalizacji rozgrywanej na stadionie w Skopaniu więcej działo się na połowie gospodarzy. KP dość wysoko postawiło pressing i dość długo utrzymywało się na piłce na połowie rywala. Wisan próbował wychodzić z kontrami, ale przynajmniej w początkowej fazie meczu próby jakiegokolwiek wyjścia wyżej i oddalenia od własnej bramki szybko się kończyły. Aż do 22 minuty, gdy prawą flanką rywala minął Arek Nowak, dograł do środka idealnie na głowę Marcina Szlęzaka, który pewnie umieścił piłkę w siatce. Optyczna przewaga KP nie przenosiła się z upływem minut na konkretne sytuacje, najgroźniej było w 28 minucie po zamieszaniu w polu karnym po rzucie wolnym.

Druga połowa nie zmieniła obrazu gry. Długimi fazami strefa defensywna Wisanu zepchnięta do obrony radziła sobie bardzo dobrze. Z każdą minutą goście zaczęli podejmować coraz większe ryzyko szukając wyrównującego trafienia, z czego skorzystali gospodarze. W 69 minucie długie zagranie mijające całą strefę obronną rywala z prawej strony znalazło swojego adresata Arka Nowaka, który minął wychodzącego bramkarza i z dość dużego kąta wpakował futbolówkę do bramki. W 77 minucie blisko zdobycia kontaktowego gola byli goście, piłka co prawda wpadła do siatki strzeżonej przez Kubę Gnata, jednak arbiter zasygnalizował pozycję spaloną. W 83 minucie już goście doprowadzili do zdobycia gola, po mocnym strzale piłkę przed siebie sparował bramkarz Wisanu, a napastnik z Zarzecza skutecznie ją dobił - 2:1. W tym momencie osiągnięcie końcowego zwycięstwa nie było takie pewne, jednak gracze ze Skopania umiejętnie powstrzymywali przeciwnika i nie dali wbić sobie drugiej bramki.

WISAN Skopanie - KP Zarzecze 2:1 (1:0)

gol 1:0 22' Marcin Szlęzak
gol 2:0 69' Arkadiusz Nowak
gol 2:1 83' Konrad Byra

WISAN: Jakub Gnat żk - Mateusz Jarosz żk, Bartłomiej Furdyna, Mikołaj Leśniak, Dawid Kubisztal - Kacper Panek żk, Kamil Michalski, Arkadiusz Nowak gol, Kamil Kędziora zmiana (90' Kacper Kłosowski), Mirosław Dryka zmiana (65' Łukasz Trzeciak żk) - Marcin Szlęzak gol zmiana (82' Kacper Lis)

Sędziował: Henryk Białek

odswież

Komentarze

/ajax/a29tZW50YXJ6ZS9saXN0YS90eXBlLU4vaWQtMTY1OQ
04 maja 2017 11:30 #2 ~Kuba 9 (gość)
Tak trzymać!
04 maja 2017 09:47 #1 ~Durdix (gość)
Brawo Panowie, świetny mecz! Jest potencjał w tym zespole!

Dodaj komentarz

Zostań sponsorem

Masz firmę i potrzebujesz skutecznej reklamy?
A może jesteś osobą prywatną i chcesz wpłynąć na rozwój naszego klubu?

dowiedz się więcej