Bez punktów w Grębowie

Tego meczu do udanych zawodnicy Wisanu Skopanie na pewno nie mogą zaliczyć. Seniorzy Wisanu przegrali w Grębowie, z tamtejszym Słowianinem aż 3:0.

Wynik chyba nie do końca odzwierciedla poziomu obu ekip. Drużyna prowadzona przez Janusza Hynowskiego wcale nie prezentowała się gorzej od strony piłkarskiej, ba, nawet przez dłuższy okres pierwszej połowy nie dała wyjść gospodarzom z własnej połowy. Ale co z tego, jeśli nie potrafi się wykorzystać swoich okazji i przede wszystkim daje się świetne prezenty przeciwnikowi do zdobycia bramki.
Tak było już w 5 minucie, kiedy piłka po strzale Jakuba Rzepieli znalazła swoją drogę do siatki. Szybkie trafienie jeszcze bardziej podbudowało gospodarzy, którzy szukali następnej bramki. Po kilku minutach do swojego rytmu zaczęli dochodzić goście. Zawodnicy ze Skopania kilkukrotnie próbowali zaskoczyć bramkarza miejscowych strzałem zza pola karnego, jednak ten cały czas potwierdzał swojej drużynie, że jest jej mocnym punktem. Do przerwy 1:0.
Po zmianie stron ciekawie było w 54 minucie, gdy prawą flanką pędził Kacper Smykla, ale i tym razem nie udało się pokonać goalkeepera Słowianina. Chwilę później po szybkiej kontrze faulowany w polu karnym był napastnik gospodarzy i arbiter główny bez wahania wskazał na rzut karny. Jedenastkę wykorzystał Dawid Krasoń, podwyższając prowadzenie swojej drużyny na 2:0. Wynik trzy minuty przed końcem spotkania ustalił Tomasz Telka.
Choć fatalny stan murawy, a przy tym zmieniająca się pogoda od padającego śniegu do słońca nie ułatwiała gry obu ekipom, można było dostrzec dziś ciekawe, składne akcji i spore zaangażowanie w walce o piłkę, często kończące się faulem. Drużyna z Grębowa wygrywa ostatecznie 3:0 i to ona w lepszych nastrojach spędzi święta.

Słowianin Grębów - WISAN Skopanie 3:0 (1:0)

gol 1:0 5' Jakub Rzepiela
karny 2:0 57' Dawid Krasoń
gol 3:0 87' Tomasz Telka

WISAN: Mateusz Kuszaj - Witold Uzar zmiana (87' Kacper Kłosowski), Paweł Durda, Marcin Hynowski, Mateusz Jarosz - Kacper Smykla zmiana (70' Wojciech Lis), Jarosław Zych zmiana (68' Marcin Lis), Konrad Pluta, Dawid Rzeźwicki zmiana (84' Łukasz Trzaska), Tomasz Polek zmiana (81' Krzysztof Kubiak) - Marcin Szlęzak

SŁOWIANIN: Paweł Kozieł - Szymon Kozioł, Marcin Drabik, Dawid Krasoń gol, Konrad Rak żółta kartka zmiana (85' Norbert Dul) - Przemysław Stąporski zmiana (65' Marcin Kułaczkowski), Marcin Warchoł żółta kartka, Tomasz Telka gol, Jakub Rzepiela gol, Łukasz Wilk zmiana (55' Michał Szczepański) - Jacek Rożek zmiana (80' Robert Rutyna)

Sędziował: Karol Wołoszyn