Derby juniorskie dla Wisanu

Małym pogromem zakończyły się juniorskie derby gminy Baranów Sandomierski. Juniorzy reprezentujący KS Wisan Skopanie w pełni zasłużenie zwyciężyli pokonując rówieśników z Dąbrowicy 4:0.

Pod nieobecność pauzującego kartki Damiana Krawiecki szansę gry od pierwszych minut dostał Arek Nowak. Od początku spotkania stroną przeważającą byli gospodarze, który starali się grać sporo piłką, z biegiem czasu stwarzali sobie coraz ciekawsze sytuacje do zdobycia bramki. Uderzeniem z dystansu bramkarza przyjezdnych próbował zaskoczyć Łukasz Nieckula, po dograniu Bartka Furdyny z bliskiej odległości w słupek trafił Łukasz Obara, a chwilę później ponownie do świetnej sytuacji doszedł Łukasz Obara, tym razem z prawego skrzydła dogrywał Kamil Firosz. W końcu po podaniu Arka Nowaka jeszcze z własnej połowie do futbolówki dobiegł Marcin Szlęzak, który po chwili został faulowany w polu karnym. Innego wariantu niż rzut karny i żółta kartka dla rywala być nie mogło. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Kacper Ozga i wyprowadził Wisan na jednobramkowe prowadzenie. Zanim goście zdążyli pogodzić się z utratą bramki było już 0:2, do siatki po zagraniu Bartka Furdyny trafił Marcin Szlęzak. Drużyna Strzelca odpowiedziała strzałem z dystansu (poprzeczka), a także dość groźna sytuacją, w której pierw rywala zatrzymał Jakub Gnat, a później piłkę lecącą w światło bramki wybił głową Radek Dynarek. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 2:0.
W drugiej połowie obraz gry nie uległ wielkiej różnicy. W 51 minucie z rzutu wolnego z lewej trafił w poprzeczkę trafił Kacper Ozga. W 56 minucie kolejną bramkę dla Wisanu zdobył Łukasz Obara, uderzając z okolic pola karnego w samo okienko bramki ekipy z Dąbrowicy. W 67 minucie kolejny gol dla gospodarzy, bezpośrednio z rzutu wolnego idealnie przymierzył Łukasz Nieckula. W 78 minucie groźnie z rzutu wolnego uderzył zawodnik Strzelca, jednak nasz goalkeeper był na posterunku. Gości z Dąbrowicy w dniu dzisiejszym na więcej nie było stać. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 4:0, nasi gracze w pełni zasłużenie pokonali rywala z Dąbrowicy. Kolejne spotkanie naszych młodzieżowców już w środę, przeciwnikiem będą juniorzy KP Zarzecze.

WISAN Skopanie - Strzelec Dąbrowica 4:0 (2:0) (juniorzy)

karny 1:0 23' Kacper Ozga [filmik]
gol 2:0 24' Marcin Szlęzak (asysta Bartłomiej Furdyna)
gol 3:0 56' Łukasz Obara (asysta Łukasz Nieckula)
gol 4:0 67' Łukasz Nieckula (wolny) [filmik]

WISAN: Jakub Gnat - Radosław Dynarek, Kacper Ozga, Adrian Durda - Kamil Firosz, Bartłomiej Furdyna zmiana (46' Kacper Lis), Kacper Kłosowski, Arkadiusz Nowak, Łukasz Nieckula zmiana (81' Bartłomiej Kwaśnik) - Marcin Szlęzak zmiana (46' Oskar Smykla), Łukasz Obara zmiana (81' Paweł Patuszyński)

Sędziował: Ryszard Bogacz