Duża ulga. Ważne zwycięstwo Wisanu

W spotkaniu 13. kolejki Wisan Skopanie pokonał LZS Żabno 2:0. Swój jubileuszowy występ dwiema bramkami okrasił Krzysztof Kubiak.

Krzysztof Kubiak rozegrał 400. mecz w barwach Wisanu. Gratulacje!

Po serii trzech porażek z rzędu sytuacja Wisanu w ligowej tabeli zaczynała się robić nieciekawa, dlatego też mecz z sąsiadującym LZS-em Żabno był jednym z ważniejszych w rundzie jesiennej. Ogółem spotkanie nie było porywającym widowiskiem. Z przebiegu gry pewnie sprawiedliwszym rezultatem byłby remis, ale piłkarskie szczęście sprzyjało tym razem zawodnikom Wisanu. Nasza drużyna wyszła na prowadzenie w 13 minucie w dość niecodziennych okolicznościach. Marcin Hynowski z własnej połowy wznowił dalekim podaniem grę z rzutu wolnego, a Krzysztof Kubiak, znajdujący się za polem karnym i odwrócony w dodatku tyłem do bramki, tak zaskakująco uderzył piłkę, że ta przelobowała bramkarza przyjezdnych. Drugiego gola zdobywamy natomiast tuż przed przerwą. W słupek po strzale z rzutu wolnego trafił najpierw Bartłomiej Furdyna, po czym futbolówka dotarła do Dawida Kubisztala, który posłał podanie wzdłuż bramki, a z najbliższej odległości nie pomylił się Krzysztof Kubiak. Do długo już wyczekiwanego triumfu naszej drużyny przyczynił się niewątpliwie także Tomasz Kryszpin, który wprawdzie nie miał być może wiele pracy, ale zanotował w tym spotkaniu dwie kluczowe interwencje. Pierwszą w zamieszaniu po wyrzucie z autu tuż po naszym trafieniu na 1:0, drugą natomiast w 64 minucie, gdy piłkarz z Żabna zszedł w polu karnym na prawą nogę, a jego uderzenie w długi róg bramkarz Wisanu sparował do boku. W ten sposób zapracował on na pierwsze czyste konto w tym sezonie. Owszem, nie był to najlepszy występ Wisanu w tej rundzie, ale cieszymy się, że w tym ważnym meczu dla układu dolnej części tabeli udało się wreszcie zdobyć komplet punktów, który pozwoli nam teraz nieco odetchnąć.

WISAN Skopanie - LZS Żabno 2:0 (2:0)

gol 1:0 13' Krzysztof Kubiak (asysta Marcin Hynowski)
gol 2:0 45' Krzysztof Kubiak (asysta Dawid Kubisztal)

WISAN: Tomasz Kryszpin - Mikołaj Leśniak, Marcin Hynowski, Bartłomiej Furdyna, Dawid Jarosz - Mirosław Dryka zmiana (90' Mikołaj Magda), Dawid Kubisztal, Wiktor Furdyna, Krzysztof Kubiak gol gol żk, Konrad Knych żk zmiana (75' Jakub Babiński) - Kacper Lis

Sędziował: Karol Dziopak (Stalowa Wola)