Falstart w Skopaniu

WISAN Skopanie - KP Zarzecze 0:4 (0:1)

Na pewno nie tak wyobrażaliśmy dzisiejsze zawody rozgrywane na stadionie w Skopaniu pomiędzy Wisanem a KP Zarzecze.

Już w poprzedniej konfrontacji było widać, że ekipa z Zarzecza gra niezłą piłkę, a dzisiaj potwierdzili to po raz kolejny. Pierwsze minuty były dość chaotyczne, sporo walki w środku boiska, z której niewiele wynikało. W 20 minucie głupia strata w środku pola, z czego wynikła bardzo groźna sytuacja, dwóch zawodników gości znalazło się samych przeciwko Tomkowi Kryszpinowi, po podaniu jednego z nich, ten drugi (Dawid Latawiec) umieścił piłkę w siatce, jednak arbiter liniowy dopatrzył się spalonego przy tym zagraniu. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bez bramek, futbolówka po niegroźnym strzale zza pola karnego znajduje się w siatce, błąd naszego bramkarza kosztuje nas utratę gola do szatni. Do przerwy 0:1.
W drugiej odsłonie gra zdecydowanie się zaostrzyła, arbiter ukarał kilku zawodników żółtą kartką. Z każdą kolejną minutą inicjatywę coraz bardziej przejmowali nasi gracze, jednak zabrakło postawienia "kropki nad i". W 81 minucie goście zwiększyli prowadzenie, zagranie z prawej strony strzałem na pustą bramkę wykorzystał Dawid Latawiec. Po tym trafieniu podopieczni Janusza Hynowskiego rzucili się do śmielszego ataku, czego efektem była strata trzeciej bramki w 90minucie, a chwilę później jest już 4:0 za sprawą Konrada Owanka, który bezlitośnie wykorzystał odpuszczenie naszych defensorów. Spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem gości 0:4. Gry na pewno nie ułatwiała szalejąca pogoda, jednak była ona taka sama zarówno dla gospodarzy jak i gości. Należy jak najszybciej zapomnieć o tej klęsce, wierzymy, że ilość nieudolnych zagrań naszego zespołu została skumulowana w dzisiejszym spotkaniu i w kolejnych meczach zagramy tak, by zdobywać kolejne punkty. Rywale w tej kolejce zagrali dla nas, swoje mecze przegrały wszystkie ekipy, które znajdują się za nami w ligowej tabeli - choć tyle. Następny mecz, jakże ważny mecz w Wielką Sobotę, również u nas, do Skopania przyjedzie drużyna Orła Rudnik.

gol 0:1 45' Marcin Bąk
gol 0:2 81' Dawid Latawiec
gol 0:3 90' Konrad Owanek
gol 0:4 90+2' Konrad Owanek

WISAN: Tomasz Kryszpin - Kamil Kędziora, Paweł Durda, Jacek Drożdzal żółta kartka - Marcin Stępień, Wojciech Pluta żółta kartka zmiana (69' Zbigniew Pluta żółta kartka), Dawid Rzeźwicki zmiana (85' Bartłomiej Furdyna), Krzysztof Lis, Mateusz Jarosz - Marcin Lis, Krzysztof Kubiak zmiana (88' Damian Krawiecki)

KP Zarzecze: Andrzej Grabowski - Dariusz Kobylarz, Marcin Bąk gol zmiana (61' Konrad Owanek gol gol), Krzysztof Skrzat, Łukasz Szpojnarowicz żółta kartka - Bartłomiej Frankiewicz, Tomasz Stępniowski, Szymon Kozyra żółta kartka, Adam Kozyra żółta kartka zmiana (67' Daniel Sikora) - Marek Sadowicz zmiana (88' Radosław Kozyra), Dawid Latawiec gol zmiana (87' Sławomir Wołoszyn)

Sędziował: Michał Czubat