Gramy z Unią Nowa Sarzyna

W środku tygodnia wyjątkowo zostanie rozegrana siódma seria gier. Ekipa prowadzona przez Janusza Hynowskiego będzie rywalizować o ligowe punkty ze spadkowiczem - Unią Nowa Sarzyna.

Minął miesiąc od inauguracji rozgrywek klasy okręgowej. Za nami wiele sportowych emocji oraz nieprzewidywalnych rozstrzygnięć. A propos niespodzianek - przed nami starcie drużyn, których postawę piłkarską w sierpniu można uznać za nieoczekiwaną. Dotychczas zespół ze Skopania uzbierał na swoim koncie dwanaście punktów odnosząc aż cztery zwycięstwa i dwa razy schodząc z boiska pokonanym. Dwa punkty więcej od niebiesko - biało - zielonych zgromadziła targana problemami kadrowymi po spadku z IV ligi Unia Nowa Sarzyna. Nowy trener Unii - Zenon Janiec - podjął się niełatwej misji odbudowy klubu po degradacji. Przed startem sezonu wielu zawodników opuściło szeregi klubu. Obecnie trzon zespołu opiera się więc na młodych wychowankach. Wspomniane kłopoty nie zwiastowały radosnej jesieni w Nowej Sarzynie. Jednak wbrew oczekiwaniom Unici mają się całkiem dobrze - passa pięciu zwycięstw z rzędu pozwoliła wskoczyć na fotel wicelidera. Co prawda, zwycięstwa nowosarzynian nie są zbyt przekonywujące - w czterech pojedynkach Unia okazała się lepsza od przeciwnika wyłącznie o jedną bramkę. Piłkarzom z Nowej Sarzyny nie można odmówić charakteru. Na dowód niech posłużą wygrane z LZS Zdziary oraz Olimpią Pysznica, w których szalę zwycięstwa udało się przechylić na swoją stronę w samej końcówce meczu. Przed nami więc trudny pojedynek. Ponadto, w XXI wieku naszym zawodnikom nie udało się wrócić z Nowej Sarzyny z tarczą. Może czas przełamać niekorzystną serię. Pierwszy gwizdek sędziego w środowym spotkaniu Unia Nowa Sarzyna  -  Wisan Skopanie o godz. 16:30. Zawody poprowadzi trójka sędziowska w składzie Grzegorz Wilk (główny), Grzegorz Kasprzyk (boczny I) oraz Andrzej Wilk (boczny II). Serdecznie zapraszamy.

Daleki wyjazd czeka także juniorów naszego klubu. Przeciwnikiem naszych młodzieżowców będzie PUKS Francesco Jelna. Ekipa z gminy Nowa Sarzyna nie może zaliczyć początku sezonu do udanych. Bilans tego zespołu przedstawia się następująco - zwycięstwo oraz cztery porażki. Nieco lepiej spisują się podopieczni Krzysztofa Kubiaka, którzy mają w swoim dorobku siedem punktów i znajdują się o cztery pozycje wyżej od najbliższego rywala. Rywalizacja rozpocznie się o godz. 15:15.

odswież

Komentarze

/ajax/L2tvbWVudGFyemUvbGlzdGEvdHlwZS1OL2lkLTE4NDg
04 września 2018 22:17 #2 ~maciek (gość)
Nawet o 15:15. Poprawione
04 września 2018 22:04 #1 ~Zainteresowany (gość)
Juniorzy raczej o 15 graja

Dodaj komentarz

Zostań sponsorem

Masz firmę i potrzebujesz skutecznej reklamy?
A może jesteś osobą prywatną i chcesz wpłynąć na rozwój naszego klubu?

dowiedz się więcej