Hit na Zwierzyńcu

W ramach 7. kolejki w stalowowolskiej klasie A w najbliższą niedzielę drużyna Wisanu Skopanie wybierze się do Tarnobrzega, gdzie zagra o ligowe punkty z rezerwami miejscowej Siarki.

Zespół prowadzony przez Jacka Rączkowskiego czeka trudne wyjazdowe spotkanie. Po ostatniej kolejce Siarka II piastowała pozycję lidera. Jednak decyzją podokręgu Stalowa Wola w za grę nieuprawnionego zawodnika podczas spotkania 4. kolejki z LZS-em z Kępia Zaleszańskiego tarnobrzeska drużyna została ukarana walkowerem i karą regulaminową, która poskutkowała utratą miana niepokonanych w lidze, a także spadkiem na trzecią pozycję. Drużyna ze Skopania znajduje się o jedną lokatę niżej mając na swoim koncie 15 punktów. W ostatniej kolejce Siarka II wygrała z OKS Wielowieś 1:8, z kolei Wisan pokonał w Skopaniu Łęg Stany 2:1. Najlepszym strzelcem rezerw Siarki jest Krzysztof Ropski z dziewięcioma trafieniami na koncie.

Faworytem tego spotkania będzie Siarka II Tarnobrzeg. Mimo ostatniej organizacyjnej wpadki nie mają oni sobie równych. W przekonywujący sposób ogrywali przeciwników, jednak w meczach z rywalami z czołówki tabeli wynik meczu nie był już tak jednostronny (0:1 z Łęgiem Stany i 0:2 z Jeziorakiem Chwałowice). Wierzymy, że nasza drużyna pokaże się z jak najlepszej strony i spróbuje urwać punkty drużynie, której awans do klasy okręgowej jest wręcz obowiązkiem. Nasi zawodnicy nie są bez szans w tym spotkaniu, ponieważ już kilka razy pokazywali, że potrafią grać w piłkę. Są jedną z nielicznych drużyn A klasy, które mogą sprawić psikusa wyżej notowanemu rywalowi. Dlatego zapowiada nam się rewelacyjne widowisko.

Pojedynek ten rozstrzygnie trójka arbitrów w składzie: Tomasz Mazur (główny), Patryk Nowak (boczny I) oraz Swat (boczny II). Początek spotkania na tarnobrzeskim Zwierzyńcu nietypowo o godz.11:00.

odswież

Komentarze

/ajax/a29tZW50YXJ6ZS9saXN0YS90eXBlLU4vaWQtMTcxNA
18 września 2017 14:20 #19 ~Wisan (gość)
Lombek, to czy będzie walkower czy nie to zadecyduje Stalowa Wola, która raczej wszystkie przepisy interpretuje na niekorzyść Siarki z tego co zauważyłem. Jak się im sprawę zgłosi, to przeanalizują z wielką chęcią. Nawet protestu nie trzeba składać i płacić tylko wykonać odpowiedni telefon z prośbą o dokładną analizę uprawnień zawodników Siarki w tym meczu. Niech Podokręg dokona tego z własnej inicjatywy w ramach swoich obowiązków.

Co do Głaza, to nie wiadomo czy chodzi o rozgrywki A1 Junior, czy o występy w klasie A grupa 1, do której należy właśnie Siarka. Może i masz rację, poza tym Siarka może podnieść, że też rozumiała to jako rozgrywki A1 Junior. A jak wiadomo - w razie wątpliwości, na korzyść oskarżonego (Siarki).

Jednakże, cała Polska wie jacy specjaliści są w rezerwach Siarki. W tamtym sezonie Siarka odwołała się od decyzji Podokręgu Stalowa Wola do Komisji Odwoławczej Podkarpackiego ZPN w Rzeszowie. Rzeszów jednak utrzymał decyzję. To co zrobili? Złożyli skargę kasacyjną do III instancji - Najwyższej Komisji Odwoławczej w Warszawie. Tam dopiero walkowery zostały uchylone, ze względu nałożenia ich po zakończeniu rundy. Ale afera była na całą Polskę i przynajmniej w mediach wojewódzkich wiadomo było, że Siarka wystawiała nieuprawnionych zawodników. Poza tym walkowery uchylono dopiero 2 kolejki przed końcem rozgrywek, więc ciągnęło się to ponad pół roku. I niesmak pozostał. Żadne wnioski jak widać nie zostały wyciągnięte.

Poza tym, Lombek, to, że za Głaza nawet by nie było walkowera nie znaczy, że inny zawodnik Siarki nie przekroczył czasu gry. I nie mówię tu tylko o zawodnikach do 19 roku życia, ale też starszych, którzy w sobotę wystąpili w meczu z MKS Kluczbork. Tacy zawodnicy mogą w jednym terminie zagrać max. 90 min. + 45 min., czyli pół meczu w jednej drużynie, jeśli w drugiej grali całe spotkanie:
"zawodnik może uczestniczyć w spotkaniu innej drużyny swego klubu w tym samym terminie, w pełnym wymiarze czasu gry, jeżeli w pierwszym spotkaniu grał nie więcej niż połowę czasu gry (nie dotyczy bramkarzy). W przypadku gdy rozegrał pełne zawody w pierwszym spotkaniu, to w drugim może grać nie więcej niż połowę czasu gry (nie dotyczy bramkarzy)" (§ 11 ust. 2 pkt g regulaminu).
18 września 2017 11:55 #18 Damian Lombara (Lombek)
za Głaza nie będzie żadnego walkowera, nie róbcie zamieszania :)
zapis (dotyczy również zawodników, którzy ukończyli 19 rok życia, ale nadal grają w rozgrywkach A1 jednak nie dłużej niż do 30.06.2018r.), Głaz nie może grać w A1 (rocznik 98), więc w jaki sposób miałby go łapać, ten zapis jest tylko po to, by wykluczyć zawodników z rocznika 99 (którzy na wiosnę mogą ukończyć 19 lat)
18 września 2017 09:02 #17 ~obeznany (gość)
raczej nie bedzie walkoweru
18 września 2017 08:49 #16 ~tylko pilka (gość)
kluby A klasowe powinny napisac do okregu rzeszow i PZPN o wyrzuceniu 2 siarki z rozgrywek A klasowych bo to jest juz recydywa 7 meczy walkowerem w poprzednim sezonie i teraz to samo sie zaczyna bede pisal do wszystkich klubow o wyrzucenie 2 siarki z rozgrywek A klasowych
17 września 2017 18:55 #15 ~do Siarki (gość)
Glaz gral caly mecz i strzelil bramke
17 września 2017 17:14 #14 ~Siarka (gość)
No niestety, więc wszystko się potwierdza. Jakby ktoś miał pełny skład Siarki to będę wdzięczny, może się okazać, że Kuba Głaz nie był jedynym nieuprawnionym zawodnikiem.

Zgadzam się też z ostatnim wpisem, kierownictwo rezerw nie ma moralnego prawa dalej pracować w klubie, szczerze bym wolał ludzi z jakiejś Rzeczycy, Skopania, Stalów czy innego klubu A-klasowego, gdzie prezesi i trenerzy czytają paragrafy pomimo, że amatorsko zajmują się piłką. A u nas dochody klubu dużo większe, a jakość? No można tylko płakać. Najgorsze, że nawet nie podadzą nazwisk osób odpowiedzialnych z kierownictwa rezerw i cały gniew idzie na trenera Wojnara (który też swoją drogą powinien znać przepisy).

W Tarnobrzegu jeszcze mało kto jest świadomy ryzyka walkowera, na facebooku słowa o tym nie ma: https://www.facebook.com/pg/Siarka-Tarnobrzeg-122815587764287/posts/?ref=page_internal

Sądzę, że w tygodniu znowu będzie wielka burza jak przyjdzie decyzja z Podokręgu Stalowa Wola, z którym Siarka ma ostatnio same wojny interpretacyjne.
17 września 2017 17:10 #13 ~tbg siarka (gość)
Zgodnie z regulaminem rozgrywek Głaz mógł zagrać dziś max 82 minuty ponieważ wczoraj zagrał 8 minut w meczu pierwszej drużyny Siarki. Jeśli Głaz zagrał w tym meczu 90 minut to będzie walkower dla Wisanu.
17 września 2017 16:57 #12 ~viva wisan (gość)
sprawdzajcie ilosc minut w 1 druzynie i w 2 tam w siarce sa nieudacznicy liczyc nie umieja kto tam tych baranow jeszcze trzyma w tej niby 2 siarce heheheh ja na miejscu chlopakow z siarki przestalbym grac wybiegaja wygraja a zarzadzajacy 2 siarka robia im strzal w kolano DYMISJA LUDZI Z 2 SIARKI natychmiastowa
17 września 2017 16:28 #11 ~byłemwidziałem (gość)
Żadnych zmian nie było w Siarce
17 września 2017 16:18 #10 ~Siarka (gość)
Nie do końca - w tym sezonie został zmodyfikowany ten zapis.
Zgodnie z § 11 ust. 3 zdanie 1. regulaminu (dostęp tutaj: http://www.podkarpackizpn.pl/pliki/regulaminy/RR_IVliga.pdf):

"Zawodnik do lat 19 (dotyczy również zawodników, którzy ukończyli 19 rok życia, ale nadal grają w rozgrywkach A1 jednak nie dłużej niż do 30.06.2018r.), może w tym samym terminie uczestniczyć w 2 zawodach swego klubu w łącznym wymiarze czasu gry odpowiadającemu jednym zawodom w klasie rozgrywkowej, do której został zgłoszony (przepis nie dotyczy bramkarzy).“.

Kluczowe jest zdanie w nawiasie - przepis dotyczy też zawodników, którzy ukończyli 19 lat, lecz nadal występują w rozgrywkach A-klasy, nie dłużej niż do 30 czerwca 2018 r. (termin ten jeszcze nie minął). Przepis chyba skonstruowany właśnie pod rezerwy Siarki, mimo to, kolejna kompromitacja. Oczywiście tylko, jeśli zawodnik rozegrał pełne 90 minut (akurat tego nie wiem, bo nie byłem na meczu).

Tak czy siak, jeśli chodzi o Kubę, to ponieważ w sobotę grał 8 minut, dzisiaj mógł zagrać max. 82 minuty - przez taki czas był zawodnikiem uprawnionym do gry.
17 września 2017 16:03 #9 ~LufaSkopanie (gość)
Przepis o łącznym czasie gry obowiązuje, gdy zawodnik nie ukończył 19 lat. Wiec niejaki Głaz mogl zagrac.
17 września 2017 16:00 #8 ~Siarka (gość)
Jeszcze nikt o tym nie pisze, ale już nie mam siły do tych pseudoprofesjonalistów kierujących drużyną rezerw. Prawdopodobnie będzie kolejny walkower. Nie wiem czy były jakieś zmiany w Siarce, ale jeśli grało tylko 11 zawodników, to z powodu Kuby Głaza znowu dostaniemy walkower :/ Wczoraj z MKS Kluczbork grał on w II połowie 8 min. Jeśli dzisiaj ze Skopaniem grał cały mecz to Wisan dostanie walkower. Jako mieszkaniec Tarnobrzega już nie mam słów do tego co się dzieje w zarządzaniu rezerwami, w tamtym sezonie była kompromitacja, w tym robią dokładnie to samo. Jak Ci ludzie jeszcze tam pracują? To jest oszukiwanie chłopaków, którzy wygrywają mecz za meczem i spokojnie mogliby się ogrywać w okręgówce.
Pozdrawiam kibiców Wisanu i będę wdzięczny za jakieś informacje o składzie Siarki i ewentualnych zmianach (minutach zmian) - jeśli takowe w ogóle były. Mam wrażenie że w Tarnobrzegu kibice lepiej znają regulamin od członków klubu :/
17 września 2017 15:52 #7 ~Do "uhuu" (gość)
Ooo widzę.ktoś tu się cieszy że Wisan wkoncu jakieś punkty stracił hehehe ;) Lepiej stracić z najlepszą drużyna w lidze 8 bramek niż przegrać z drużynami z dołu tabeli. Siara z taką ekipą jak dzisiaj jest poza zasięgiem każdego zespołu a urwanie im jakichkolwiek punktów graniczy chyba z cudem. No chyba że walkower hehe. Pozdro ;)
17 września 2017 15:35 #6 ~kibic (gość)
Może drużyny powinny z powodu braku szacunku kosztem kartek spraowadzic trenera siarki na ziemię
17 września 2017 15:22 #5 ~Uhuuu (gość)
Nooo, pokazali. 8:0 w plecy hahaahhaahhaahhahaah
17 września 2017 14:40 #4 ~zainteresowany (gość)
Każdy patrzy czy regulamin jest przez siarke lamany grą w 1 i 2 druzynie pytanie czy w składzie drugiej drużyny nie ma zawodnikow z juniorów starszych którzy też mają mecze
17 września 2017 13:39 #3 ~kswisan (gość)
Zejdźcie na ziemie
16 września 2017 21:55 #2 ~damyrade (gość)
Panowie walczymy o ZWYCIESTWO. Do ostatnie minuty.
W tabeli sie robi ciasno
16 września 2017 13:43 #1 ~LufaLublin. (gość)
Do boju Panowie!! gool Pokażmy na co nas stać! :@

Dodaj komentarz

Zostań sponsorem

Masz firmę i potrzebujesz skutecznej reklamy?
A może jesteś osobą prywatną i chcesz wpłynąć na rozwój naszego klubu?

dowiedz się więcej