Horror w Skopaniu, tylko remis ze Ździarami

WISAN Skopanie - LZS Ździary 4:4 (3:2)

Po bardzo zaciętym spotkaniu na naszym terenie, nasi seniorzy zremisowali 4:4 z LZS Ździary.

Mecz rozpoczął się od zdecydowanych ataków naszego zespołu czego skutkiem była bramka Marcina Lisa już w 6 minucie. Rywale szybko odpowiedzieli, bo w 9 minucie mieliśmy już 1:1. Kolejne minuty były bardzo wyrównane, a gra toczyła się w środku pola.
W 34 minucie prowadzenie naszym rywalom zapewnił Adam Cichoń. Podopieczni Janusza Hynowskiego nie pozostali dłużni swoim przeciwnikom i doprowadzili do remisu w 36 minucie, kiedy to Paweł Durda wykorzystał zamieszanie w polu karnym i zdobył wyrównującego gola. Nasi zawodnicy nie oddali inicjatywy i poszli za ciosem. Kilka minut potem było 3:2 dla Wisanu, na listę strzelców wpisał się Krzysztof Lis. Wynik do końca pierwszej połowy nie uległ zmianie.

Druga odsłona tego spotkania była bardziej agresywna, o czym może świadczyć ukaranie przez arbitra kilku zawodników indywidualną karą w postaci żółtej kartki, dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Paweł Durdy i od 56 minuty musieliśmy grać w ołabieniu. Od tego momentu nasi przeciwnicy wyraźnie przejęli inicjatywę i przeprowadzali groźne ataki. Kilka minut później na boisku pojawił się Łukasz Smutek, który w 62 minucie strzelił gola na 3:3, uderzeniem po długim słupku nie dał szans naszemu bramkarzowi. W następnych minutach nasza ekipa grającą w osłabieniu twardo się broniła. W 80 minucie na boisku pojawił się Maciej Pluta, który zastąpił Marcina Stępnia. Pięć minut później bramkę samobójczą zalicza Krzysiek Kubiak, który próbując wybić piłkę głową zmienił jej tor lotu i tym samym zmylił Patryka Turka. W końcówce pojedynku nasi zawodnicy rzucili się w desperackim ataku na bramkę przeciwnika. W zamieszaniu pod bramką najlepiej odnalazł się Wojciech Pluta i umieścił piłkę w siatce. Pojedynek zakończył się podziałem punktów, po przebiegu meczu można stwierdzić, że jak dla nas tylko podziałem punktów...

gol 3:3 62' Łukasz Smutek
gol 3:4 85' Krzysztof Kubiak (samobójcza)
gol 4:4 89' Wojciech Pluta

WISAN: Patryk Turek - Jacek Drożdzal, Wojciech Pluta gol, Krzysztof Kubiak zmiana (90' Damian Krawiecki) - Marcin Stępień zmiana (80' Maciej Pluta), Paweł Durda gol 2 żółte kartki = czerwona, Krzysztof Lis gol, Dawid Rzeźwicki żółta kartka, Bartłomiej Furdyna - Marcin Lis gol, Zbigniew Pluta

Sędziował: Grzegorz Cichoń