Ligowa majówka. Beniaminek kontra spadkowicz

Środa, pierwszy dzień majówki – następny termin piłkarskich zmagań z udziałem zawodników Wisanu Skopanie. Ekipa prowadzona przez Janusza Hynowskiego podejmie na stadionie w Baranowie Sandomierskim Unię Nowa Sarzyna. Spotkanie zostanie rozegrane w ramach 24. kolejki stalowowolskiej klasy okręgowej.

Niebiesko – biało - zieloni opromienieni długo wyczekiwanym zwycięstwem w Sokolnikach spróbują tym razem przeciwstawić się piątemu zespołowi ligi – Unii Nowa Sarzyna. Unici zgromadzili na swoim koncie 39 punktów – bilans 13 zwycięstw i 9 porażek. W rundzie wiosennej nowosarzynianie radzą sobie ze zmiennym szczęściem. Ekipa prowadzona przez trenera Zenona Jańca po przerwie zimowej przeplata triumfy z przegranymi. W niedzielnej potyczce spadkowicz z IV ligi musiał uznać wyższość Olimpii Solo Pysznica – mimo prowadzenia do przerwy Unia uległa 1:2. Najlepszym strzelcem drużyny jest Arkadiusz Klocek – autor dwunastu ligowych trafień.

Co natomiast słychać w naszym obozie? Nic nie może wiecznie trwać – śpiewała Anna Jantar. Ekipa ze Skopania przerwała nareszcie w niedzielę fatum ośmiu meczów bez zwycięstwa czyniąc zarazem fundamentalny krok w kontekście utrzymania. Zdobycie ze wszech miar nieoczekiwanych trzech punktów z Sokołem Sokolniki podniosło bez wątpienia morale, poprawiło atmosferę w szatni, aczkolwiek nie wpłynęło zdecydowanie na zmianę pozycji w tabeli. Rozstrzygnięcia minionej serii gier można bowiem skwitować hasłem „ratuj się kto może”. Drużyny z dołu zestawienia solidarnie powygrywały swoje pojedynki – zapunktowała m.in. wspomniana wcześniej Olimpia Pysznica, LKS Brzyska Wola, Sparta Jeżowe czy Stal Nowa Dęba. Jak widać rywale nie śpią. Teraz wypada natychmiast postawić drugi krok - złamać klątwę baranowskiego stadionu. Nasz zastępczy obiekt w ostatnich miesiącach stał się bardzo nieprzychylny naszemu zespołowi, o czym świadczy passa pięciu porażek z rzędu w meczach domowych. Czy piłkarzy Wisanu stać na drugą niespodziankę w krótkim odstępie czasie? O tym przekonamy się niebawem. Pierwszy gwizdek sędziego w konfrontacji Wisan Skopanie – Unia Nowa Sarzyna punktualnie o godz. 15:30. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwać będzie trójka sędziowska w następującym składzie: Rafał Sawicki (sędzia główny), Mariusz Antosz (sędzia liniowy I) oraz Anna Tracz (sędzia liniowy II). Nie macie planów na nadchodzącą majówkę? Zapraszamy zatem do Baranowa Sandomierskiego!

Dużo słów wsparcia będzie również potrzebne naszym juniorom. Podopiecznym Krzysztofa Kubiaka w ostatnim czasie nie wiedzie się dobrze. Młodzieżowcy ze Skopania w starciu z PUKS Francesco Jelna powalczą o pierwsze, nie licząc walkowera z Advitem Łętownia, zwycięstwo w rundzie wiosennej. Początek o godz. 13:00.

odswież

Komentarze

/ajax/L2tvbWVudGFyemUvbGlzdGEvdHlwZS1OL2lkLTE5MzY
01 maja 2019 15:29 #2 ~Kibic (gość)
Kapitan ma coś sobą prezentować lub poderwać drużynę do walki nasz to żaden kapitan
30 kwietnia 2019 22:26 #1 ~Kibic (gość)
Kapitan pokaz co potrafisz!!!!

Dodaj komentarz

Zostań sponsorem

Masz firmę i potrzebujesz skutecznej reklamy?
A może jesteś osobą prywatną i chcesz wpłynąć na rozwój naszego klubu?

dowiedz się więcej