Minimalna porażka z liderem

WISAN Skopanie - OKS Mokrzyszów 1:2 (1:1)

Nasi seniorzy po bardzo zaciętym spotkaniu ulegli dzisiaj minimalnie liderowi z Mokrzyszowa 2:1.

Konfrontacja rozgrywana na stadionie w Skopaniu przyciągnęła wielu sympatyków obu ekip. Od początku spotkania podopieczni Janusza Hynowskiego nastawili się na grę z kontry, choć z czasem sami starali się przejąć inicjatywę. W 29 minucie głową w pole karne zagrywa Kamil Kędziora, nieporumienienie w szykach obronnych gości i bezlitośnie tą sytuację wykorzystuje Marcin Lis - 1:0. Goście ruszyli coraz bardziej do ataków, jednak nasza defensywa dawała z siebie wszystko. W 35 minucie niegroźny strzał z lewej strony przed siebie odbija Tomek Kryszpin, do piłki dopada jeden z zawodników Mokrzyszowa, który po chwili pada w polu karnym. Arbiter główny wskazuje na wapno. Takiej okazji nie marnuje Marek Kulczycki i wyrównuje stan spotkania na 1:1. Do przerwy rezultat nie uległ zmianie.
W drugiej odsłonie meczu mieliśmy kilka okresów, w których na zmianę dominowali gospodarze lub goście, klarownych okazji do zmiany wyniku było jednak niewiele. W 64 minucie Mokrzyszów wychodzi na prowadzenie, piłka po strzale z okolic 20 metra ląduje w siatce, tor futbolówki zmienił Jacek Drożdzal, całkowicie przy tym myląc naszego bramkarza. Po utracie gola Wisan szukając wyrównania ruszył do śmielszych ataków, zagrożenie głównie tworzone było ze stałych fragmentów gry, żadnego z nich nie udało się wykorzystać. I tak bardzo wyrównane widowisko kończy się zwycięstwem gości 2:1, choć naprawdę niewiele zabrakło, by sprawić niespodziankę.

gol 1:0 29' Marcin Lis (asysta Kamil Kędziora)
gol 1:1 36' Marek Kulczycki (karny)
gol 1:2 64' Krzysztof Haliniak

WISAN: Tomasz Kryszpin żółta kartka - Jacek Drożdzal, Paweł Durda, Krzysztof Kubiak - Kamil Kędziora zmiana (84' Bartłomiej Furdyna), Krzysztof Lis, Dawid Rzeźwicki, Zbigniew Pluta zmiana (75' Damian Krawiecki), Mateusz Jarosz - Marcin Stępień, Marcin Lis gol

OKS: Krzysztof Wolak - Tomasz Malicki, Kamil Guściora, Bartłomiej Obara, Marek Kulczycki gol żółta kartka - Damian Prarat zmiana (77' Marek Mrzygłód), Maciej Wojnar, Krzysztof Haliniak gol, Tomasz Piechota (60' Adrian Rodzeń żółta kartka) - Jakub Uznański, Mariusz Paruch zmiana (90' Jacek Sołtykiewicz)

Sędziował: Cichoń Grzegorz