Niedosyt w Stalach, porażka na inaugurację

Bez punktów piłkarze Wisanu Skopanie wracają ze Stali. Miejscowy beniaminek Transdźwig pokonał Wisan 2:1, który od 13 minuty po mocno kontrowersyjnej czerwonej kartce musiał radzić sobie w dziesięciu.

Od pierwszych minut gospodarze rozpoczęli bojaźliwie, beniaminek ze Stalów całą swoją drużyną czekał na własnej połowie na to, co zrobią przyjezdni ze Skopania. W 13 minucie tuż przed polem karnym pomocnika gospodarzy zatrzymywał Bartek Furdyna i arbiter oprócz przyznania rzutu wolnego postanowił ku zaskoczeniu również miejscowych ukarać zawodnika Wisanu czerwoną kartką. Z takiego obrotu spraw szybko postanowili skorzystać zawodnicy Transdźwigu i dwukrotnie po indywidualnych błędach graczy ze Skopania wpakowali piłkę do siatki. Po okresie widocznej przewagi udokumentowanej dwoma golami do głosu w 31 minucie doszli zawodnicy ze Skopania, ze środka boiska uruchomiony długim zagraniem od Dawida Rzeźwickiego na prawej flance został Wojtek Lis, który nie miał problemów z pokonaniem Wolaka. Jeszcze przed przerwą niewiele z okolic 15 metra pomylił się Marcin Szlęzak.
Po zmianie stron praktycznie nie było widać różnicy w ilości zawodników. Sporego ożywienia dał wprowadzony po przerwie Marcin Domagała, który w 64 minucie trafił w słupek. Swoje okazje później mieli również Marcin Szlęzak czy Kamil Kędziora, a dwukrotnie strzały Konrada Pluty były w ostatniej chwili blokowane przez obrońców gospodarzy. Stale próbowały odpowiedzieć groźnymi kontrami, w 77 minucie napastnika rywali powstrzymał bramkarz Wisanu - Tomasz Kryszpin. Druga połowa nie przyniosła bramek i punkty na inaugurację sezonu 2015/2016 zostały w Stalach.

Transdźwig Stale - WISAN Skopanie 2:1 (2:1)

karny 1:0 20' Jacek Rączkowski
gol 2:0 24' Cyprian Kamieniarz
gol 2:1 31' Wojciech Lis (asysta Dawid Rzeźwicki)

czerwona kartka 13' Bartłomiej Furdyna (Wisan)

WISAN: Tomasz Kryszpin - Kamil Kędziora, Mateusz Jarosz żółta kartka, Marcin Hynowski, Bartłomiej Furdyna czerwona kartka - Witold Uzar zmiana (78' Krzysztof Kubiak), Konrad Pluta, Kacper Smykla zmiana (68' Dawid Kubisztal), Dawid Rzeźwicki żółta kartka, Wojciech Lis gol zmiana (46' Marcin Domagała) - Marcin Szlęzak

TRANSDŹWIG: Krzysztof Wolak - Adam Ciak zmiana (60' Marcin Witkowski), Cyprian Kamieniarz gol, Marcin Leptacz, Artur Saja żółta kartka zmiana (83' Daniel Janeczko) - Adrian Skowroński (55' Tomasz Kopała), Jacek Rączkowski gol żółta kartka, Adam Tołłoczko zmiana (77' Michał Żyła), Jakub Uznański zmiana (90' Jakub Micał) - Dawid Walski, Kamil Wanarski

Sędziował: Mateusz Nowak