Nieudane starcie z Gorzycami

Bez niespodzianki potoczyła się niedzielna rywalizacja seniorów w Skopaniu. Lider z Gorzyc wygrał z Wisanem 0:5.

Absencje kartkowe i problemy natury zdrowotnej spowodowały mały problem w wyborze wyjściowej jedenastki na mecz ze Stalą Gorzyce, czyli obecnym liderem rozgrywek, który przez 17. kolejek tylko raz zgubił punkty.

Od początku meczu goście zdecydowanie narzucili swoje tempo gry. Co chwilę zmuszali formację defensywną Wisanu do interwencji. W 4 minucie co prawda jeden z napastników przyjezdnych trafił do siatki, jednak arbiter liniowy dopatrzył się pozycji spalonej. Podobnie akcja wyglądała w 11 minucie, tym razem jednak piłka po drodze do zawodnika gości zmieniając tor lotu odbiła się od graczy gospodarzy i Mateusz Leśniowski wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Goście nadal nacierali i w 25 minucie podwyższyli wynik, a uczynił to dokładniej Marcin Pietrucha, który wykorzystał dośrodkowanie z prawego skrzydła. W pierwszej części rywalizacji gospodarze mieli nieliczne sytuacje do strzelenia gola, najgroźniej było w 31 minucie, gdy po rzucie rożnym niecelnie z bliskiej odległości uderzył Dawid Kubisztal. Kilka minut później ciekawie wygląda kontra Wisanu, jednak w ostatniej chwili Marcina Szlęzaka uprzedził bramkarz drużyny przyjezdnej. Jeszcze przed przerwą Stal zdobyła trzeciego gola i pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 0:3.

Druga połowa widowiska rozgrywanego na stadionie w Skopaniu wyglądała zdecydowanie bardziej wyrównanie. Miejscowi coraz częściej bywali pod polem karnym rywali. W 56 minucie gości po dograniu Mateusza Jarosza i strzale Marcina Szlęzaka uratował słupek. Groźnie pod bramką zespołu z Gorzyc było również po rzutach wolnych, ale cały czas formacja defensywna Stali wychodziła twardą ręką. Ostatnie minuty należały do gości, Stal dwukrotnie za sprawą bramek zdobytych przez Mateusza Leśniowskiego zadała czwarty i piąty cios.

Stal Gorzyce pewnie wygrywa w Skopaniu 0:5 i wygląda na to, że sprawnie idzie ku IV lidze. Nam pozostaje jak szybciej zapomnieć o tym meczu i za tydzień w Kamieniu zagrać o pełną pulę.

WISAN Skopanie - Stal Gorzyce 0:5 (0:3)

gol 0:1 11' Mateusz Leśniowski
gol 0:2 25' Marcin Pietrucha
gol 0:3 44' Rafał Machowski
gol 0:4 80' Mateusz Leśniowski
gol 0:5 90+2' Mateusz Leśniowski

WISAN: Jakub Gnat - Kamil Kędziora żk, Marcin Domagała żk, Dominik Furdyna żk, Krzysztof Kubiak zmiana (84' Wojciech Lis) - Łukasz Nieckula zmiana (46' Bartłomiej Furdyna żk), Kacper Kłosowski zmiana (46' Marcin Hynowski), Dawid Kubisztal zmiana (85' Mirosław Dryka), Marcin Stępień zmiana (65' Piotr Ścipień), Mateusz Jarosz - Marcin Szlęzak

Sędziował: Mateusz Nowak (KS Stalowa Wola)