Podsumowanie - 1. kolejka

Za nami inauguracyjna seria gier, w której łącznie oglądaliśmy 33 bramki! Nie zabrakło także ciekawych rozstrzygnięć.

Zawsze z ciekawością na starcie rozgrywek przypatrujemy się nowym drużynom w lidze. Te podczas minionego weekendu radziły sobie ze zmiennym szczęściem. Pierwszy gwizdek zabrzmiał w Rzeczycy Długiej, gdzie spadkowicz z klasy okręgowej podejmował PG CNC Skowierzyn. Trzy punkty w tym spotkaniu zgarnęli przyjezdni, a autorem premierowego gola w nowym sezonie został Bartosz Wolak. Już na samym początku zaimponował KSTŁK Stalowa Wola, pokonując u siebie jednego z ligowych potentatów i wzmocnioną pozyskaniem króla strzelców klasy okręgowej Bukową Jastkowice aż 7:3. Najmłodszy kadrowo zespół w stawce z miejsca wysłał czytelny sygnał, że będzie poważnym kandydatem do awansu. Pierwszego meczu po powrocie do A klasy nie będą miło wspominać pozostali beniaminkowie. Koniczynka Ocice wysoko przegrała przed własną publicznością z LZS-em Wola Rzeczycka 1:6, a hattrickiem w drugiej połowie popisał się Kamil Stańkowski, czyli trzeci najlepszy strzelec ubiegłego sezonu. Punktów do swojego dorobku nie dopisał również LZS Jadachy. Ekipa prowadzona przez trenera Wawrylakowskiego nie wykorzystała atutu własnego stadionu i uległa Czarnym Lipa 1:4. Jeżeli chodzi o rozmiary wyniku to niemałą niespodziankę sprawili piłkarze Sanu Wrzawy, którzy ograli Wisan Skopanie aż 5:0. Wszystkie trafienia gospodarze zaliczyli w trakcie drugiej połowie. Trzecią wygraną z rzędu nad Słowianinem Grębów odniósł Strzelec Dąbrowica. Do wyłonienia zwycięzcy tego pojedynku wystarczyła jedna bramka, którą zdobył w 12 minucie Wiktor Kępka. Udanie w roli szkoleniowca Jezioraka Chwałowice zadebiutował Artur Chyła. Wicemistrz poprzedniego sezonu bez większych kłopotów uporał się na wyjeździe z Łęgiem Kopcie.

STRZELCY

W minionej kolejce na boiskach padło łącznie 33 bramki (średnio 4.71 bramki na mecz), a na listę strzelców wpisało się 25 zawodników. Sezon od strzelenia hattricka zaczęli Kamil Stańkowski (LZS Wola Rzeczycka) oraz Robert Świerad (KSTŁK Stalowa Wola) i to oni zostali pierwszymi liderami klasyfikacji strzelców.

Strzelcy w 1. kolejce pod tym linkiem.

CZYSTE KONTA

Aż czterech bramkarzy w inauguracyjnej kolejce zachowało czyste konto: Patryk Kowalik (PG CNC Skowierzyn), Łukasz Frankiewicz (Strzelec Dąbrowica), Bartosz Fietko (Jeziorak Chwałowice) oraz Szymon Dominek (San Wrzawy).