Podsumowanie 19. kolejki

Za nami cztery z piętnastu kolejek rundy rewanżowej. W ostatniej kolejce jak zwykle nie zabrakło sportowej walki, emocji i nerwowych końcówek, które zadecydowały o losach spotkania.

Od początku wiosny na fali są Słowianin Grębów oraz Bukowa Jastkowice, którzy w tej rundzie jeszcze nie zaznali porażki. W tej serii spotkań Słowianin ograł Iskrę Sobów 4:1, natomiast Bukowa pokonała LZS Ździary 3:1. Punktów wczoraj nie stracił także lider OKS Mokrzyszów oraz drugi zespół ligi - Olimpia Pysznica. Ekipa z Mokrzyszowa wygrała na własnym terenie 3:2 z KP Zarzecze, a decydujące trafienie miało miejsce w 90 minucie spotkania, autorem tej bramki został najlepszy strzelec OKS - Mariusz Paruch, dla którego był to 18. gol w bieżących rozgrywkach ligowych. Goście z Zarzecza mieli spore pretensje do arbitra liniowego, który ich zdaniem winien pokazać pozycję spaloną. Aż 10 bramek zobaczyli kibice zebrani na stadionie w Kłyżowie, gdzie San uległ wysoko 2:8 z Olimpia Pysznica. Rezultat 1:1 do połowy nie zapowiadał tak wysokich rozmiarów. W drugiej odsłonie gospodarze wyraźnie spuścili z tonu i gracze z Pysznicy skutecznie to wykorzystali. Kolejny pojedynek przegrali zawodnicy reprezentujący Strażak Przyszów, tym razem trzy punkty z konfrontacji ze Strażakiem zdobył San Wrzawy. Bez bramek obyło się w Kamieniu, gdzie Sokół podzielił się punktami z Wisanem (o tym w poprzednim newsie). W sobotnich meczach Tłoki Gorzyce pokonały Strzelec Dąbrowica 1:0, natomiast Orzeł Rudnik uległ przed własną publicznością z KP Podwolina 1:2.
Wyniki 19. kolejki: (15 kwietnia, 15:00)
  • Tłoki Gorzyce - Strzelec Dąbrowica 1:0
    14 kwietnia, o 11:00
  • Orzeł Rudnik - KS Podwolina 1:2
    14 kwietnia, o 16:00
  • Słowianin Grębów - Iskra Sobów 4:1
  • Strażak Przyszów - San Wrzawy 0:2
  • Bukowa Jastkowice - LZS Ździary 3:1