Pysznica pokonana

Rezultatem 3:2 zakończyły się dzisiejsze zawody rozgrywane na stadionie w Skopaniu, w których Wisan Skopane podejmował Olimpię Pysznica.

WISAN Skopanie - Olimpia Pysznica 3:2 (1:2)

Początek widowiska nie zachwycił, sporo gry w środku pola bez ciekawszych sytuacji, a to przez bardzo zachowawczą grę obu ekip. W 8 minucie pierwsza okazja, po dośrodkowaniu z lewej strony z bliskiej odległości w naszego bramkarza uderzył zawodnik gości, do futbolówki "wyplutej" przez Kuszaja dopadł gracz Pysznicy i trafił do siatki wyprowadzając Olimpię na jednobramkowe prowadzenie. Po czterech minutach Wisan przegrywał już 0:2, z lewej strony nie do obrony strzelił jeden z przyjezdnych. W wykonaniu Wisanu jak dotąd wyglądało to słabo, sporo chaotycznej gry, a większość naszych zawodników wyraźnie nie weszło w mecz.
W kolejnych minutach również nasi zawodnicy dochodzili do sytuacji podbramkowych, narażając się tym samym na szybkie kontry Olimpii, jedna z nich zatrzymała się na słupku. Kilka strzałów i ciekawych prób zagrania futbolówki miejscowych pomiędzy obrońcami Pysznicy nie zagroziły szczególnie gościom. W 40 minucie wychodzącego na sam na sam Krzyśka Kubiaka z biegu wytrącił zawodnik z numerem 4 i arbiter bez wahania wskazał na wapno. Rzut karny pewnie wykorzystał Konrad Pluta i było 1:2. Do przerwy bez zmian.
Od rozpoczęcia drugiej odsłony spotkania coraz śmielej w ofensywnie poczynali sobie nasi zawodnicy. Kilka razy po starciu w powietrzu ucierpiał bramkarz Olimpii, który dość długo nie podnosił się z boiska. W 55 minucie Wisan doprowadza do wyrównania, autorem gola okazał się Marcin Lis, który po błędzie bramkarza z bliskiej odległości trafia do pustej bramki. Gra zdecydowanie się zaostrzyła, Olimpia coraz częściej dochodziła do groźnych sytuacji, ale powstrzymywana była przez naszą ekipę, niekiedy z faulem, za co nasi zawodnicy ukarani zostali żółtą kartką. Jedna z akcji Pysznicy powinna zakończyć się bramką, ale po szybkiej wymianie podań kapitan gości nie trafił do pustej siatki. Niedługo później strzał z dystansu Konrada Pluty zatrzymał się na poprzeczce. W 74 minucie ponownie o sobie dał znać Marcin Lis, po otrzymaniu piłki na lewą stronę uderzył tuż pod samą poprzeczkę. W 80 minucie na 18 metrze Marcina Lisa faulował bramkarz Pysznicy, za co słusznie objerzał czerwony kartonik, przez co goście pozostałą część pojedynku musieli radzić sobie w dziesięciu. Bramek już nie zobaczyliśmy i po słabym początku Wisan zdołał odrobić straty, a nawet doprowadzić do prowadzenia, którego nie oddał do końca meczu. Kolejne trzy punkty cieszą, brawa dla naszej drużyny, która pokazała charakter i walczyła do ostatniego gwizdka.

gol 0:1 8' Kamil Szwedo
gol 0:2 12' Kamil Szwedo
gol 1:2 40' Konrad Pluta (karny)
gol 2:2 55' Marcin Lis
gol 3:2 74' Marcin Lis (asysta Marcin Stępień)

czerwona kartka 80' Jakub Kusiowski (Olimpia)

WISAN: Mateusz Kuszaj - Kamil Kędziora zmiana (56' Marcin Stępień), Marcin Babula, Jacek Drożdzal - Krzysztof Kubiak żółta kartka zmiana (77' Mateusz Jarosz żółta kartka), Marcin Hynowski, Paweł Durda zmiana (87' Witold Uzar żółta kartka), Dawid Rzeźwicki żółta kartka, Konrad Pluta gol żółta kartka zmiana (90+2' Maciej Pluta) - Tomasz Polek żółta kartka, Marcin Lis gol gol

Sędziował: Grzegorz Wilk