Radosan rozgromiony

W dzisiejszym spotkaniu rozgrywanym na stadionie w Skopaniu, gospodarze, czyli drużyna Wisanu rozgromiła przyjezdnych - Radosan Radomyśl, strzelając im w sumie siedem bramek, zachowując czyste konto.

Na pojedynek przybyło około 200 widzów. Z ważniejszych informacji kadrowych należy odnotować, że na bramce od pierwszych minut stał Konrad Durda, brakło natomiast Wojtka Pluty. Od początku meczu warunki gry dyktowali zawodnicy Wisanu, stwarzając sobie dogodne sytuacje pod bramką rywali. Na pierwszego gola przyszło nam czekać 9 minut od rozpoczęcia konfrontacji, rzut karny (podyktowany za faul na Krzyśku Lisu) pewnie wykorzystał Konrad Pluta. W następnych minutach pierwszej odsłony, Wisan jeszcze dwukrotnie zdobywał bramki, obie autorstwa Marcina Lisa. Podopieczni Janusza Hynowskiego mieli jeszcze kilka znakomitych okazji do zwiększenia wyniku, jednak fatalnie mylili się Mateusz Jarosz, Michał Bąba czy Krzysiek Lis.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, goście tylko kilka razy wyszli za swoją połowę. Kolejne bramki były tylko kwestią czasu. W 56 minucie na listę strzelców wpisał się Piotrek Bąba. W 60 minucie karnego nie wykorzystał Paweł Durda, który uderzył za słabo i bramkarz gości nie dał się pokonać. W 68 minucie gola na 5:0 zdobył strzałem z głowy Marcin Serafin. W międzyczasie w naszej ekipie doszło do kilku zmian, a u gości kontuzji doznał bramkarz - Przemysław Kociołek. Po raz kolejny dobrą zmianę dał Zbyszek Pluta, który dołożył dwa trafienia i skończyło się na 7:0. Blisko zdobycia bramki był także Marcin Stępień, grający dziś w obcisłych spodenkach, jednak piłka po jego próbie lobu odbiła się od spojenia.
Podsumowując, wynik na pewno mógł być wyższy, goście praktycznie w przeciągu całego spotkania nie istnieli na naszej połowie. Gdy się już to zdarzyło, wszelkie wątpliwości wyjaśniali nasi obrońcy albo golkiper - Konrad Durda. Tak więc, zasłużone zwycięstwo i kolejne trzy punkty. Najbliższy pojedynek naszej drużyny to derby gminy Baranów Sandomierski, w Knapach zmierzymy się z Kolejarzem, więc już gorąco zapraszamy na to spotkanie.

WISAN Skopanie - Radosan Radomyśl 7:0 (3:0)

przestrzelony karny 60' Paweł Durda

WISAN: K. Durda - J. Drożdzal, P. Durda przestrzelony karny, K. Kubiak - M. Jarosz, M. Serafin gol zmiana (76' Ł. Trzaska), K. Pluta gol, P. Bąba gol, M. Lis gol gol zmiana (58' Z. Pluta gol gol) - K. Lis zmiana (63' K. Smykla), M. Bąba zmiana (71' M. Stępień)

Radosan: P. Kociołek zmiana (72' M. Wianecki) - J. Jędrzejewski, K. Maciurzyński, M. Maciurzyński, Ł. Muszyński - J. Szelest, R. Sienkiewicz, A. Chciuk, K. Zięba - K. Kiernicki, Ł. Środek zmiana (62' D. Kamiński) (wg kolejności w protokole)

Sędziował: Grzegorz Wilk