Remis z Unią Nowa Sarzyna na zakończenie

W ostatnim meczu sezonu 2014/2015 gracze Wisanu Skopanie zremisowali 3:3 z Unią Nową Sarzyna, która przed tym spotkaniem miała jeszcze szanse na wejście do czwartej ligi, ale potrzebne było spełnienie dwóch warunków, zarówno jej zwycięstwo w Skopaniu i strata punktów Sokoła Sokolniki.

Od pierwszych minut goście wykazywali zdecydowanie większe zaangażowanie, Wisan spotkanie rozpoczął bardzo ospale bez większego pomysłu. Przyjezdni z Nowej Sarzyny wynik meczu otworzyli już w 12 minucie wykorzystując błąd defensywy - wyprowadzając szybko kontraatak w sytuacji sam na sam pewnie Mateusza Kuszaja pokonał Dawid Gnatek. Pomimo stanowczych prób doprowadzenia do remisu podopiecznych Janusza Hynowskiego, to Unia dochodziła po raz kolejny do głosu i dwa trafienia z 23 oraz 32 minuty sprawiły, że wynik brzmiał 0:3. Mogłoby się wydawać, że do połowy wynik pozostaje bez zmian, jednak w 44 minucie świetnym strzałem zza 20 metra popisał się Tomasz Polek nie dając szans bramkarzowi przyjezdnych na udaną interwencję. Do przerwy 1:3.
Od początku drugiej połowy widać było większe zaangażowanie gospodarzy, coraz częściej dochodzili oni do sytuacji podbramkowych, jednak co rusz brakowało skuteczności. W 75 minucie po przerwaniu korzystnej sytuacji dla Wisanu sędzia podyktował rzut wolny. Z okolic 25 metra rewelacyjnym strzałem zabłysnął Mateusz Jarosz odrabiając kolejną bramkę straty. Drużyna ze Skopania nie poprzestała na drugim golu, zbliżając się ku końcu spotkania bramka gości przeżywała prawdziwe oblężenie. W 85 minucie do piłki sparowanej przez bramkarza dobiegł Dawid Rzeźwicki wykańczając akcje, a przy tym samym doprowadzając do wyrównania rezultatu spotkania. Chwilę później w sytuacji sam na sam znalazł Łukasz Trzaska, któremu niewiele, by to Wisan przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Drużyna ze Skopania po raz kolejny pokazała charakter, potrafiła odrobić trzy bramkową stratę i zakończyła sezon podziałem punktów. Wisan kończy sezon na dziewiątym miejscu, Unia natomiast na finiszu spadła na trzecią lokatę.

WISAN Skopanie - Unia Nowa Sarzyna 3:3 (1:3)

gol 0:1 12' Dawid Gnatek
gol 0:2 23' Andrzej Sobota
gol 0:3 31' Andrzej Sobota
gol 1:3 44' Tomasz Polek
gol 2:3 75' Mateusz Jarosz
gol 3:3 85' Dawid Rzeźwicki

WISAN: Mateusz Kuszaj - Kacper Kłosowski, Mateusz Jarosz gol, Bartłomiej Furdyna żółta kartka, Krzysztof Kubiak zmiana (46' Łukasz Trzaska) - Wojciech Lis zmiana (56' Witold Uzar), Marcin Hynowski, Dawid Rzeźwicki gol, Tomasz Polek gol - Marcin Lis zmiana (76' Kamil Kędziora), Marcin Szlęzak

Sędziował: Grzegorz Kasprzyk