San Kłyżów pokonany w pucharze polski

Za nami III runda Pucharu Polski. Wisan po dobrym, bardzo otwartym meczu pokonał San Kłyżów 2:0.

Obie ekipy nie zważając w środkach dzisiaj nastawiły się na ofensywę. W 20 minucie po dośrodkowaniu Konrada Pluty piłkę w stronę siatki skierował Marcin Lis. W kolejnych minutach zawodnicy obu ekip oddawali dużą ilość niecelnych strzałów. Po rykoszecie jednej z akcji gości dobrą interwencją popisał się Tomek Kryszpin. II połowa zaczęła się od zmiany bramkarza w drużynie ze Skopania. Za Tomka Krzyszpina wszedł Mateusz Kuszaj.

San szukając wyrównującego gola z każdą minutą podejmował coraz większe ryzyko. Kilkakrotnie kotłowało się też pod bramką gości, ale naszym zawodnikom zabrakło skuteczności. W 76 minucie po stracie piłki w środku pola przez naszych zawodników szybką kontrę wyprowadzili przyjezdni trafiając do bramki.
Sędzia gola nie uznał, arbiter liniowy wskazał, iż w tej sytuacji gracz Sanu był na spalonym. Swojej frustracji nie krył zawodnik gości, który za dyskusje i obelgi w stronę arbitra wyleciał z boiska. Po kilku sekundach od wznowienia gry umyślnie futbolówkę zatrzymał kapitan drużyny z Kłyżowa, który miał już na swoim koncie żółty kartonik, arbiter na szczęście nie popsuł widowiska będąc bardzo pobłażliwy. Zaraz po wejściu na boisko bardzo mocno bitą piłkę z rzutu wolnego wykonywanego przez Zbyszka Plutę obronił bramkarz Kłyżowa. Czas zbliżał się ku końcowi.Prowadzący dzisiejsze zawody pan Antosz miał już gwizdek w ustach by zakończyć dzisiejszy pojedynek. Jednak pozwolił na ostatnią akcję. Z głębi pola piłkę dostał niedawno wprowadzony Krzysiek Lis i zachowując się niczym prawdziwy snajper ominął goalkeepera Sanu i wpakował piłkę do pustej siatki. Wisan pokonał San 2:0 i to on zagra w kolejnej rundzie Pucharu Polski. Szansę zagrania w dzisiejszym meczu otrzymali zawodnicy mniej grający na co dzień w lidze, cieszy powrót po dłuższej nieobecności Krzyśka Lisa, któremu wystarczyło kilka minut, by zanotować trafienie.

WISAN Skopanie - San Kłyżów 2:0 (1:0)

gol 1:0 20' Marcin Lis (asysta Konrad Pluta)
gol 2:0 90+2' Krzysztof Lis

czerwona kartka nr. 7 (San)

WISAN: Tomek Kryszpin zmiana (46' Mateusz Kuszaj) - Tomek Polek, Wojciech Pluta żółta kartka, Bartłomiej Furdyna - Mateusz Jarosz, Maciej Pluta, Konrad Plutazmiana (88' Krzysztof Lis gol), Dawid Rzeźwicki, Witold Uzar żółta kartka zmiana (83' Krzysztof Zych) - Paweł Durda zmiana (70' Zbigniew Pluta), Marcin Lis gol

Sędziował: Mariusz Antosz