Słowianin - Wisan: Dość czekania!

Ponad 7 lat Wisan wypatruje wygranej ze Słowianinem. Z zamiarem przerwania tej czarnej serii i z bojowym nastawieniem wyjdziemy w niedzielę na boisko w Grębowie, aby zgarnąć pierwsze wyjazdowe punkty w sezonie.

Przełamanie - to z pewnością najczęściej wypowiadane słowo przed zbliżającą się rywalizacją. W ostatnich latach drużyna z Grębowa jest drzazgą w oku dla Wisanu, takim kamieniem w butach. Jest rywalem, którego nie potrafimy jakkolwiek pokonać, czy to na własnym stadionie, czy na wyjeździe. Ze Słowianinem notujemy serię pięciu porażek z rzędu, a także siedmiu pojedynków bez zwycięstwa. O wygraną i tym razem łatwo nie będzie. Grębowianie również liczą na przerwanie pewnej passy. Po kiepskim początku i dwóch przegranych w lidze, a także szybkim odpadnięciu z Pucharu Polski piłkarze Tomasza Telki zagrają po raz pierwszy przed własną publicznością, gdzie pokuszą się o premierowe zwycięstwo w nowym sezonie. Kto będzie zatem bardziej zdeterminowany? O tym przekonamy się w niedzielę.

BILANS GIER

Z grona wszystkich zespołów z naszego podokręgu Słowianin to przeciwnik, z którym najczęściej rywalizowaliśmy w obecnym wieku. W niedzielę dojdzie do 26. meczu pomiędzy obydwoma klubami.

Łącznie: 7 zwycięstw, 6 remisów i 12 porażek Wisanu. Bramki: 37 - 50 (dane dotyczą obecnie trwającego wieku).

Ostatnie spotkanie odbyło się 3 maja, kiedy to w ramach 15. kolejki przegraliśmy na stadionie w Grębowie 0:3. Gospodarze wszystkie bramki zdobyli w trakcie drugiej połowy.

SĘDZIOWIE

Arbitrem głównym będzie Tomasz Mazur, który pierwszy raz w sezonie, a drugi w tym roku kalendarzowym będzie sędziował ligowy mecz z udziałem Wisanu (ostatnio w kwietniu, w wygranym 2:1 starciu z Łęgiem Kopcie). Jego asystentami będą Sławomir Mulawka oraz Mienkina.